Перший пам’ятник блаженному Івану-Павлу ІІ освячено на території Тернопільсько-Зборівської єпархії

Поділитися

Монументальну споруду Папи Римського, який стоїть у стіп Пресвятої Богородиці, освятив протосинкел єпархії о. Андрій Романків 13 листопада у с. Будилів Козлівського деканату. У події в’язали участь декан Козлівський о. Роман Гук, настоятель храму о. Василь Баглей та понад 10 священиків УГКЦ. Ідея встановлення фігури блаженного Понтифіка належить молоді села, адже саме Іван-Павло ІІ за життя якомога більше часу намагався проводити з юнацтвом, йому належить ідея Всесвітнього з’їзду молоді.

У проповіді під час Літургії у день пам’яті святої мучениці Параскеви П’ятниці, яка є покровителькою храму с. Будилів, о. Андрій Романків звернув увагу на численні чесноти мучениці, історію її життя та смерті, через яку навернулось багато людей. Після спільної молитви декан Козлівський о. Роман Гук схвально відгукнувся про зовнішні та внутрішні зміни, які відбулися у церкві завдяки діяльності настоятеля о. Василя Баглея. Він зазначив, що участь у Святому Причасті взяли ледь не усі вірні, що є свідченням духовного розвитку парафіян. Відтак процесія рушила на подвір’я церкви, де поблизу скульптурної композиції відбулось освячення води.

За словами о. Василія Баглея, «Іван-Павло ІІ – перший Папа-слов’янин, який неодноразово наголошував на своєму безпосередньому зв’язку із Україною. Його мати мала українське коріння. Саме тому разом із першою фігурою встановлено скульптуру Богородиці, що тримає свого Сина так, наче віддає Його людям. Така поза є символічною, адже, як Христос віддався людям, так і блаженний Папа присвятив своє життя служінню іншим». Священик зазначив, що кошти на монумент Папи були пожертвувані молоддю Будилова, на фігуру Матері Божої – сім’ями Паньчак та Хань.

прес-служба єпархії

Україна – найбільш жадібний працедавець

Президент Віктор Янукович продовжує віддавати преференції лише одній конфесії в Україні, – Глава УГКЦ