Скажені лисиці атакують!

Поділитися

 За повідомленням УМНС в Тернопільській області, 11 листопада 2011 року до реанімаційного відділення Лановецької центральної районної лікарні каретою швидкої допомоги був госпіталізований мешканець м.Ланівці, 1957 року народження, з попереднім діагнозом – розлади психіки поведінки при вживанні алкоголю.

Зібравши епіданамнез, медики запідозрили гідрофобію: приблизно в кінці вересня поточного року потерпілого вкусила лисиця за великий палець правої руки, однак тоді з приводу укусу за медичною допомогою він не звертався. 12 листопада хворому ввели антирабічний гамаглобулін, на жаль, медикаментозне втручання не принесло очікуваного результату, 17 листопада він помер.

Проведеним вірусологічним дослідженням було встановлено попередній патологоанатомічний діагноз: “Сказ, енцефаліт, набряк головного мозку”. 24 листопада за попереднім повідомленням Центральної санепідстанції МОЗ України у померлого підтверджено гідрофобію. 29 листопада від обласної санепідемстанції отримано офіційне підтвердження щодо захворювання померлого на гідрофобію.

Дана ситуація класифікується як надзвичайна природного характеру.

Довідка:

Сказ (водобоязнь, гідрофобія) – гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Сказ віднесено до особливо небезпечних хвороб. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких хижих (вовки, лисиці – 41,4 %) чи домашніх тварин (коти – 21,8 %, собаки – 15,3 %,) а також сільськогосподарських тварин (20,2%). Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки, насамперед, втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність і вдень з’являються в населених пунктах, нападають на людей і тварин. З метою попередження сказу, ветеринарною службою ведеться боротьба зі сказом серед собак, знищення бродячих тварин, профілактична вакцинація свійських тварин.

При несвоєчасно проведених щепленнях, котрі здійснюються після укусу інфікованої тварини, хвороба закінчується смертю. Щорічно в Україні реєструється понад 100 тисяч осіб, котрі звернулись у медичні заклади з приводу укусів тваринами, з яких 60% отримують направлення за показниками підозри інфікування сказом.

Інклюзивна освіта для дітей Тернополя вже не за горами

Сьогодні у Тернополі – глобальний “переоблік”