Інклюзивна освіта для дітей Тернополя вже не за горами

Поділитися

 Тернопільська міськрада прийняла програму розвитку дошкільної освіти на наступні п’ять років, з 2012 до 2016 року. Прийнята програма повинна забезпечити стабільність та розв’язати проблеми дошкільної освіти міста. На її реалізацію з міського бюджету виділять одинадцять мільйонів шістсот тисяч гривень. Залучать також спонсорські гроші. У наступні кілька років планують відкрити нові групи в дитсадках, закупити іграшки, а також розвинути в місті інклюзивну дошкільну освіту, за якої діти з особливими потребами зможуть навчатися в одній групі з дітьми здоровими.

В тернопільському дитсадку №34 навчається більше півтори сотні дітей. В дошкільному навчальному закладі щодня працює майже півсотні людей. За останній рік в дитсадок придбали комп’ютер та оргтехніку, телевізор, DVD, зробили ремонт в байсейні та на кухні. Матеріальне становище бажає бути кращим, каже завідувач дистсадка № 34 та наголошує, чималий вклад в розвиток закладу зробили саме батьки та спонсори.

Віра Дячук (завідувач дитсадка № 34 Тернополя):

–          Сказати, що ми забезпечені повністю матеріально я не ризикувала би так. Однак не можу сказати, що ми мало забезпечені. Дуже багато ми отримали допомоги від спонсорів за останній рік і теперішній рік. І дуже велика допомога від батьківського колективу, за що дуже-дуже велика подяка.

Дитячий садок №34 – комбінованого типу. Тут працює група для дітей з вадами інтелекту. Зараз в ній навчається вісім дітей з різними діагнозами. Щодня над розвитком дітей з особливими потребами працює дефектолог, психолог, вихователі та помічник вихователя. Групу обладнали спеціально для цих дітей. Тут проводять музичні заняття, фізкультуру, запрошують на свята батьків. Вихователі працюють індивідуально з кожною дитиною аби хоч трішки наблизити їх до самостійного життя. Ще чотири групи в дитсадку – для дітей з порушенням опорно-рухового апарату. Тут навчаються діти з плоскостопією, порушенням постави та інші. Та в кожній групі дитсадка є діти-інваліди, діагнози яких дозволяють їм навчатися разом із здоровими дітьми: легка розумова відсталість, залишкова хвороба ДЦП. Завідувач дитсадка каже, з інклюзією тут знайомі вже давно.

У Тернополі з року в рік народжується більше дітей, розповідає начальник управління освіти міськради Ольга Похиляк. У місті відчувається потреба у відкритті нових груп. Оскільки побудувати новий дитсадок зараз непідсилу, то у вже існуючих вивільняють раніше орендовані приміщення. Вже відкрито шість таких додаткових груп, а програма розвитку дошкільної освіти передбачає їх відкриття і надалі.

Ольга Похиляк (начальник управління освіти і науки Тернопільської міськради):

–          Щоб більшу частку коштів місцевого бюджету залучати на матеріально-технічне забезпечення, на закупівлю іграшок, оновлення меблів, постільної білизни і взагалі на відкриття нових додаткових груп і створена така програма.

Одним із головних питань розвитку освіти залишається інклюзія, тобто навчання дітей з особливими потребами разом зі здоровими. На наступні п’ять років запланували її впровадження у дошкільну освіту в Тернополі. Для допомоги батькам дітей з особливими потребами при управлінні освіти міськради наступного року створять консультацію.

Ольга Похиляк (начальник управління освіти і науки Тернопільської міськради):

–          Ми вже при управлінні освіти на наступний рік, 2012, створюємо ПМПК – це психолого-медико-педагогічна консультація, де буде відповідний штат працювати з тими дітками ще відстежувати їх від народження. І потім будуть консультувати батьків, чи вони будуть мати потребу давати або в дошкільний навчальний заклад, або навчатися індивідуально, або відправдяти їх в спеціальні заклади інтернатного типу.

за матеріалами tv4

Тернопільські школярі нарешті побачили, яке воно – “Місто мрії”

Скажені лисиці атакують!