111

     На жаль, сталося те, що сталося. Верховна Рада прийняла новий закон про вибори, спрямований передусім на захист інтересів діючої влади ­і консервацію існуючого режиму. 5-відсотковий прохідний бар’єр, заборона блоків і мажоритарні депутати – це прямий шлях до тотального контролю Партії регіонів та її сателітів над законодавчою владою. Найкращим варіантом для парламентських виборів 2012 року була б пропорційна система з відкритими партійними списками, однак усім зрозуміло, що нинішня провладна партія ніколи б на таке не погодилася.

Досвід місцевих виборів за змішаною системою вже показав, що в регіонах, де ПР мала реальний рейтинг 15-20 відсотків, в результаті вона отримали 80 відсотків депутатів. На Тернопільщині ж на місцевих виборах-2010 саме мажоритарні округи допомогли Партії регіонів сформувати так звану ситуаційну більшість у Тернопільській обласній раді.  Тепер же ситуація щодо мажоритарних округів буде ще «цікавішою». Враховуючи, що Партія Регіонів різко втрачає свої позиції, вона озброїлась запасним варіантом. Регіонали всіляко (адмінресурсом, фінансуванням тощо) будуть підтримуватимут так званих безпартійних мажоритарників, які божитимуться перед народом, що жодного стосунку до ПР не мають, негласно ж будуть балотуватися як ставленики саме цієї партії. Тож після їх входження у Верховну Раду регіоналам залишиться лише позбирати, як то кажуть, розкидані яйця до одного владного кошика. Вибори на округах у центральній і східній Україні повністю контрольовані адмінресурсом. Значить, при тій же пропорції, в наступному парламенті ПР може отримати більше як 300 мандатів, що означатиме тотальний контроль і можливість змінювати Конституцію. А в такому випадку Україну може чекати усе найгірше, як от, приміром, приєднання до євразійського союзу Путіна. І це при тому, що реальний рейтинг Партії регіонів сьогодні менший за 15 відсотків по всій країні, тобто ця влада аж ніяк не представляє інтереси і волевиявлення народу!

Ну та з регіоналами, які прагнуть будь-що і більшість в Раді здобути, і зіграти начебто демократичні вибори перед Заходом, усе зрозуміло. Але чому ж так дружно проголосували за новий закон БЮТ і НУНС, тим самим продемонструвавши капітуляцію парламентської опозиції? Закон повністю підготований Партією регіонів, але  відповідальність за нього лежить і на Яценюку, тому що робочу групу офіційно очолював  представник Фронту змін Князевич. І це – ще один вагомий доказ того, що Фронт змін є опозицією, призначеною на Банковій. Голосування ж БЮТ може мати дві причини. Перша – це таємна обіцянка влади звільнити Юлію Тимошенко, чого насправді, звичайно ж, ніхто робити не збирається. Друга – повна підконтрольність нинішнього керівництва БЮТ тій самій Банковій, підтвердженням чого є, зокрема, те, що більше не порушуються кримінальні справи проти жодного з колишніх членів уряду. До речі,тут важливо нагадати, що сама Юлія Тимошенко завжди виступала категорично проти мажоритарної системи виборів, тож, можливо, сама вона була і не в курсі, як голосуватимуть представники її «іменного» блоку. Нарешті, думаю, для всіх очевидно, що підняття прохідного бар‘єру до 5 процентів, яке перекриє доступ в парламент новим політичним силам, вигідне і для «Батьківщини», і для «Фронту Змін» – адже тоді зневірені громадяни вимушені будуть шукати у списках лише назви «старих» опозиційних партій.

Попри все вищесказане прийняття нового закону про вибори має і позитивний,як це не дивно, момент. Воно чітко показало, хто є хто на політичній арені, і вже просто таки змушує об’єднуватися непарламентські партії, які не замішані в усій цій змові, задля створення потужної політичної сили, що зможе подолати 5-процентний виборчий бар”єр. Однією з таких є і молода партія ліберального спрямування «Україна майбутнього». Своїм основним завданням на даний момент ми вбачаємо саме консолідацію ,на засадах свободи і розвитку, справжньої, реальної опозиції  задля порятунку держави. І у цій нелегкій справі дуже сподіваємося на підтримку усіх  небайдужих, чесних і щирих громадян України. Нам усім необхідно буде докласти максимум зусиль, аби знову не допустити до влади тих, хто повсюдно і всемірно зловживає нею сьогодні.

Ігор Яворський, голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Україна майбутнього»

13 comments

 1. Тарас Білан

  Таких, як Ігорко завжди хватало…
  БЮТ його виростив, вивчив, в люди вивів, а як тільки … накивав “пятами” з Батьківщини..
  Ханить і обливає брудом тепер тих, що в 2006році в Тернополі за ідею стояли, і які йому ж плече підставляли…
  Зрадників багато , а Батьківщина – одна.

 2. журналіст

  ооооо пан нікчемний екс-секретар піарить Яворського! це добре! аналізуючи політичне вмирання місцевого БЮТу – добре, що хоч хтось зрозумів, що під керівництвом Деревляного гріховно працювати. А колишньому горе секретутці Білану нагадаємо, що він сам за гроші продався Заставному і на місцевих виборах обирався від партії екс-мера “За Україну”, а коли програв – (бо хто за такого голосувати буде!) як цуцик впав на вколішки до Деревляного – «… мол простіть, а і далі вам готовий капці лизати!»

 3. Пані

  дуже правильно Яворський зробив і правильно все каже. БЮТ на Тернопільщині перетворився у чортіщо, тому і відвернулось від нього багато як партійців так і просто симпатиків.Підтвердження – результати минулих виборів. А вам, Тарасику, хочу нагадати відомий вислів східного мудреця – “Свою думку ніколи не змінюють тільки дурні і мертві”.

 4. пацан

  ну по-перше на брудом обливає а каже те,про що відомо вже всій Україні, і що підтверджують і відомі політики і експерти. а по-друге, Білан, якщо ти такий відданий Батьківщині то чого не голодуєш разом з Деревляним під київським СІЗО? Бо вже Юля не платить?

 5. Андрій Цибульський

  огого шановний які ви сміливі в своїх коментарях стосовно Іроря!? ПО ПЕРШЕ такі люди як Ігор якраз і вивели БЮТ в Тернополі в люди, а не навпаки.. ПО ДРУГЕ чи не ви шановний Тарас Білан в 2010 році зрадили “Батьківщину” і йшли на вибори до міської ради по списках партії “За Україну” і брали гроші в Заставного на вибори!? ви мали можливість йти на вибори пліч опліч зі своїми партійцями від ПП “Народна самооборона” як це зробив Яворський і більшість членів “Батьківщини”.., але ж ні ви побачили, що рейтинг “За Україну” був значно вищим і швиденько митнулись до Заставного залишивши напризволяще рідну партію, яка вас вивела в люди..)) а після того як не потрапили в міську раду швиденько вернулись назад..! По третє де ви бачите обливання брудом зі сторони Ігоря!?? в статті написана чиста правда! БЮТ своїми голосами за новий закон забезпечив йому конституційну більшість! Це закон так чи інакше був би прийнятий з БЮТом чи без, але ж ні, ви захотіли прогнутися і підмазатись під ПР і Яника щоб поділити владу між собою… Так, що витягуйте колоду з власного ока, а не шукайте піщинку в чужому..!

  1. Логін

   Краще б ці молоді політики: Яворський з своєю сворою про совість подумали…. На невдячності, зраді, брехні та наклепах далеко не заїдете!!!

 6. Міхал

  Від Білана смердить ще від тої каденції, нещастя.

 7. Логін

  Безсовісні гамнюхи Яворський та К!!! Ще молоко на губах не висохло, а амбіції вже више криши!!!

 8. Логін

  Зрадники, перебіжчики та пристосуванці ніколи не користувалися підтримкою та повагою суспільства, тому їх політчнге майбутнє вже приречене!

 9. ter_pil

  Ігор Яворський побіг туди, де краще (де може бути тільки особиста вигода). Та й взагалі, на що в цій партії сподіваються, хто буде голосувати за перебіжчиків???!!!

 10. читач

  Чекайте! Стоп! А відколи це Яворський став опозицією? Чи не його з Цибульским лідер — Олійник голосував за зрадницькі Харківські угоди? Чи не їхній лідер здавав Крим і національні інтереси України? Чи не Олійник голосував за пенсійну реформу? Чи не Олійник разом із регіоналами передав весь судоустрій своєму колєзі Портнову (власнику партії, бо саме він її купив) — шістці Януковича?
  А тепер він опозиція? Кого він захистив? Чи вийшов хоч раз на пікет адміністрації заради чорнобильців, афганців чи інших пільговиків? Чи висловився за інтереси українців, за збереження мови, релігії, історії і інших цінностей?
  Просто наближаються вибори, і Яворський буде відробляти гроші, які Янукович дає Портнову на призначену “опозицію”. Інакше і бути не може. А після виборів він знову перебіжить в якусь іншу — вигіднішу партію.
  Хто би шо не казав, але тушка є тушка. Шо Олійник, Шо Яворський — один продажний чорт.
  Як йому ше мама по підзатилку не надавала?

  1. ter_pil

   влучно зауважили! ПР вклала гроші на строрення і для діяльності цієї партійки тільки для того, аби розбити хоть трішки електорат істинної опозиції. Головна роль Яворського і Ко в цьому випадку грати патріотів-опозиціонерів , нагло брехати суспільству про “хороші ” наміри і брати за це все кошти, які щиро роздає їм Янукович!

 11. Активіст

  дивна в тебе логіка “читач”. бачу для тебе будь яка людина, що має власну точку зору відмінну від ДЕРЕВЛЯНСЬКОЇ це зразу погана людина і зрадник, кожна людина яка не хоче бути псом і виконувати проти власної волі ганебні вказівки це продажна тушка!? З такою неповагою і підлістю з якою ви ставились до своїх партійців не ставляться певно в жодній іншій політ. силі. Кожна людина має свободу вибору і якщо хлопці не захотіли надалі потурати Деревляному і Ко то це їхнє вольове і правильне рішення! З Тернопільського БЮТу вийшло половину членів партії тому, що людям не подобалось те, що ви робите в області і в місті. Нехай такі як Білан залишаються, дзявають і служать Деревляному.. Білан ще в міській раді показав, що нічого крім як базікати робити не вміє!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.