«Україна майбутнього» згуртовуватиме справжню опозицію

Поділитися

     На жаль, сталося те, що сталося. Верховна Рада прийняла новий закон про вибори, спрямований передусім на захист інтересів діючої влади ­і консервацію існуючого режиму. 5-відсотковий прохідний бар’єр, заборона блоків і мажоритарні депутати – це прямий шлях до тотального контролю Партії регіонів та її сателітів над законодавчою владою. Найкращим варіантом для парламентських виборів 2012 року була б пропорційна система з відкритими партійними списками, однак усім зрозуміло, що нинішня провладна партія ніколи б на таке не погодилася.

Досвід місцевих виборів за змішаною системою вже показав, що в регіонах, де ПР мала реальний рейтинг 15-20 відсотків, в результаті вона отримали 80 відсотків депутатів. На Тернопільщині ж на місцевих виборах-2010 саме мажоритарні округи допомогли Партії регіонів сформувати так звану ситуаційну більшість у Тернопільській обласній раді.  Тепер же ситуація щодо мажоритарних округів буде ще «цікавішою». Враховуючи, що Партія Регіонів різко втрачає свої позиції, вона озброїлась запасним варіантом. Регіонали всіляко (адмінресурсом, фінансуванням тощо) будуть підтримуватимут так званих безпартійних мажоритарників, які божитимуться перед народом, що жодного стосунку до ПР не мають, негласно ж будуть балотуватися як ставленики саме цієї партії. Тож після їх входження у Верховну Раду регіоналам залишиться лише позбирати, як то кажуть, розкидані яйця до одного владного кошика. Вибори на округах у центральній і східній Україні повністю контрольовані адмінресурсом. Значить, при тій же пропорції, в наступному парламенті ПР може отримати більше як 300 мандатів, що означатиме тотальний контроль і можливість змінювати Конституцію. А в такому випадку Україну може чекати усе найгірше, як от, приміром, приєднання до євразійського союзу Путіна. І це при тому, що реальний рейтинг Партії регіонів сьогодні менший за 15 відсотків по всій країні, тобто ця влада аж ніяк не представляє інтереси і волевиявлення народу!

Ну та з регіоналами, які прагнуть будь-що і більшість в Раді здобути, і зіграти начебто демократичні вибори перед Заходом, усе зрозуміло. Але чому ж так дружно проголосували за новий закон БЮТ і НУНС, тим самим продемонструвавши капітуляцію парламентської опозиції? Закон повністю підготований Партією регіонів, але  відповідальність за нього лежить і на Яценюку, тому що робочу групу офіційно очолював  представник Фронту змін Князевич. І це – ще один вагомий доказ того, що Фронт змін є опозицією, призначеною на Банковій. Голосування ж БЮТ може мати дві причини. Перша – це таємна обіцянка влади звільнити Юлію Тимошенко, чого насправді, звичайно ж, ніхто робити не збирається. Друга – повна підконтрольність нинішнього керівництва БЮТ тій самій Банковій, підтвердженням чого є, зокрема, те, що більше не порушуються кримінальні справи проти жодного з колишніх членів уряду. До речі,тут важливо нагадати, що сама Юлія Тимошенко завжди виступала категорично проти мажоритарної системи виборів, тож, можливо, сама вона була і не в курсі, як голосуватимуть представники її «іменного» блоку. Нарешті, думаю, для всіх очевидно, що підняття прохідного бар‘єру до 5 процентів, яке перекриє доступ в парламент новим політичним силам, вигідне і для «Батьківщини», і для «Фронту Змін» – адже тоді зневірені громадяни вимушені будуть шукати у списках лише назви «старих» опозиційних партій.

Попри все вищесказане прийняття нового закону про вибори має і позитивний,як це не дивно, момент. Воно чітко показало, хто є хто на політичній арені, і вже просто таки змушує об’єднуватися непарламентські партії, які не замішані в усій цій змові, задля створення потужної політичної сили, що зможе подолати 5-процентний виборчий бар”єр. Однією з таких є і молода партія ліберального спрямування «Україна майбутнього». Своїм основним завданням на даний момент ми вбачаємо саме консолідацію ,на засадах свободи і розвитку, справжньої, реальної опозиції  задля порятунку держави. І у цій нелегкій справі дуже сподіваємося на підтримку усіх  небайдужих, чесних і щирих громадян України. Нам усім необхідно буде докласти максимум зусиль, аби знову не допустити до влади тих, хто повсюдно і всемірно зловживає нею сьогодні.

Ігор Яворський, голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Україна майбутнього»

«Час професіонала»

Міліціонери затримали злочинну групу, яка постачала марихуану у розважальні заклади