Архиєпископ Ігор (Ісіченко) став на захист тернополянина, який підірвав пам’ятик Сталіну

Поділитися

Архиєпископ Ігор (Ісіченко), єпарх Харківсько-Полтавський УАПЦ(о) закликав приєднатися до молитви за юнаків, яких запорізький суд 12 грудня визнав винними у пошкодженні пам’ятика Сталіну.

«Вшановуючи пам’ять святителя Миколая Мир-Лікійського, ми часто згадуємо один промовистий епізод із його житія. Святий архиєпископ, коли довідався про несправедливий вирок над трьома мешканцями Фриґії, поквапився на місце страти й «меч із руки воїна вихопивши, кинув на землю,.. і мужів від пут звільнив» (Житія святих, т. 4, с. 155). Чи ж не так має поводитися кожен християнин перед викликом брутальної несправедливости?», – цитує слова владики Ігоря офіційний сайт Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ(о).

Юнаків, котрі зважилися знести пам’ятник тирану, засудили кого на два, кого на три роки позбавлення чи обмеження волі умовно. Архиєпископ Ігор (Ісіченко) цей вирок Запорізького суду назвав викликом для всіх православних організацій України і зажадав, аби демократичні партії дали належну оцінку вироку й зробили щось конретне для виправдання юнаків.

«Не можна дозволити, аби ця резонансна справа була похована в нетрях посткомуністичного судочинства», – підкреслив він у зверненні.

За словами архиєпископа Ігоря (Ісіченка), в Україні немає такої родини, яка б не постраждала від сталінського режиму. Тому християни не мають права миритися з реабілітацією тоталітаризму.

«Пам’ятник Сталіну – не знак прощання з трагічним минулим, а символ надії на його повернення, – надії, яку власники пам’ятника, комуністи Запоріжжя, пов’язують із приходом своєї партії до влади», – наголошує владика Ігор.

«Я пишаюся тим, що серед засуджених юнаків є парафіяни Харківсько-Полтавської єпархії. В усіх храмах нашої єпархії підносилася й підноситиметься молитва за виправдання невинно засуджених Романа Хмари, Олексія Зануди, Василя Абраміва, Юрія Пономаренка, Віталія Вишнюка, Анатолія Онуфрійчука, Пилипа Тарана, Василя Лабайчука, Едуарда Андрющенка. Прошу приєднатися до цієї молитви християн з інших юрисдикцій і конфесій», – йдеться у зверненні архиєпископа Ігоря (Ісіченка), повідомляє risu.org.ua

Юридичні ледацюги, в тім числі й з Тернополя, обійдуться у мільярд гривень!

Як працювати тернопільським журналістам?