Андрій Цибульський: “Тернопільські підприємці «штурмують» податкову та відділ державного реєстратора”

Поділитися

«Черги з сотень людей під податковою та відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – яскравий приклад не професійності влади та недосконалості нового Податкового кодексу. Складається враження, що влада з самого початку хотіла познущатися з підприємців, а не допомогти їм в отриманні свідоцтва платника єдиного податку. На такий висновок наштовхуєшся тоді, коли бачиш як люди «штурмують» податкову та відділ державного реєстратора щоб подати заяви. Більше того підприємців зобов’язали завести нові книги обліку доходів, що спричинило додатковий ажіотаж і черги оскільки ці книги реалізуються виключно в стінах ДПА. Ще більше обурює те, що і без того стислі терміни на отримання свідоцтва платника єдиного податку скоротились через непоінформованість громадян про точні терміни початку прийняття заяв податковою службою», зазначив голова Тернопільської міської організації ПП «Україна Майбутнього» Андрій Цибульський.  

Новий закон про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності №4014-VI що набрав чинності з 1 січня 2012 року, передбачає необхідність вказувати у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обрані види діяльності згідно з КВЕД.

Новинкою для великої частини підприємців стала необхідність попередньої формальної реєстрації цих обраних видів діяльності в державного реєстратора згідно з наказом Держстандарту від 11 жовтня 2010 № 457, яким затверджено новий Національний класифікатор України ДК 009:2010 “Класифікація видів економічної діяльності”, що набрав сили з 1 січня 2012.

Як дуже часто буває в нашій країні підприємці дізналися про це нововведення лише у новому році, внаслідок чого перед кабінетами державних реєстраторів вишикувалися черги з сотень людей, які ще до початку його роботи займають чергу в коридорах. Ще більше здивування викликає неузгодженість дій між ДПА та відділом державних реєстраторів. Як виявилось в податковій службі немає оновленої бази класифікації видів економічної діяльності. Підприємці змушені подавати в податкову заяви з  КВЕДами за 2005 рік, а до державного реєстратора за 2010 рік. Подекуди люди змушені стояти по 3-4 рази в цих шалених чергах щоб виправляти помилки та неузгодженість дій державних структур, які відповідають за проведення змін в податковому законодавстві.

Цілком очевидно, що наявні пропускні можливості державних реєстраторів обмежені – вони фізично не можуть швидко прийняти документи у всіх бажаючих змінити КВЕД та працювати на єдиному податку і те, що кінцевий строк подання заяв про застосування спрощеної системи оподаткування 25 січня 2012 року створює додаткову напругу в рядах підприємців.

Дана ситуація точно не позначиться позитивно на рейтингах провладної партії та президента. Всі ще пам’ятають шалені черги біля податкових інспекцій і відділень Пенсійного фонду в березні 2011 року, які були викликані тодішнім нововведенням, згідно з яким підприємці мали подати податкову декларацію з 17-го до 21-го березня, а не до 1-го квітня, як це було раніше. Цьогорічне виникнення схожої ситуації стало ще більшим викликом діючій владі.

«Реакція влади в цій ситуації повинна бути миттєвою та ефективною, але поки що ми цього не бачимо, як і не бачимо покращення життя вже сходні та багатьох інших передвиборчих обіцянок. Зараз бачимо тільки те, як вміло влада піднімає податкове навантаження на малий та середній бізнес та створює для нього величезні черги. Нажаль в нашій країні заплативши всі податки поки що спати спокійно ще не можна…», – додав Андрій Цибульський.

 

У Коропці вшанували найславетнішого кандидата в парламентарі за всю історію Тернопілля

Депутати пересварились через чиновників-геїв та їхніх коханців