За підтвердження та призначення інвалідності тернопільські медики «наколядували» понад тридцять тисяч гривень

Поділитися

Днями співробітники Тернопільського обласного управління боротьби з організованою злочинністю затримали за хабарництво двох посадовців міжрайонної медичної соціальної комісії.
Схема вимагання грошей у хворих людей була простою: хто не платив лікарям від однієї до трьох тисяч гривень хабара за призначення та продовження групи інвалідності, не міг отримати медичної довідки для оформлення соціального страхування. Члени комісії чинили усілякі перешкоди пацієнтам, безпідставно відмовляючи їм в медичному обстеженні. Потерпілі, не отримавши довідки, надалі не могли оформити пільг для користування безкоштовним проїздом у транспорті, субсидій на комунальні послуги, а також виплат по інвалідності в залежності від форми захворювання.
Як розповів заступник начальника управління боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Тернопільській області Володимир Мамай, наприкінці минулого та на початку цього року оперативники задокументували десять фактів вимагання та отримання хабарів. Загальна сума поборів склала понад тридцять тисяч гривень.
Хабарників взяли на гарячому – під час чергової спроби отримання винагороди – один із членів лікарської комісії поклав до власної кишені 300 доларів США, поділившись «заробленим» із головою комісії. Тернопільська міська прокуратура за кожним фактом хабарництва порушила кримінальні справи. Медиків звинувачують у скоєнні злочинів, передбачених частиною 3 статті 368 КК України.
За попередніми даними, хабарництво процвітало й серед інших членів комісії. Правоохоронці встановлюють такі факти, а тому звертаються до тернополян, які стали жертвами ласих до грошей ескулапів, анонімно повідомляти про це на номер телефону у Тернополі (код 0352) – 53-06-23.

Які дороги на Тернопільщині – такий і контроль

Тернопільські міліціонери упіймали чиновників на поборах з людей