У Тернополі розпочали ювілейний рік пам’яті Патріарха Йосифа Сліпого

Поділитися

Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь (Семенюк) затвердив програму заходів, приурочених до 120-ї річниці від дня народження Патріарха Йосифа (Сліпого), які відкривають ювілейний 2012 рік у Тернопільсько-Зборівській митрополії. Організатором виступає управління Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та фундація «Справа Патріарха Йосифа».

Отець Андрій Романків, генеральний вікарій архиєпархії, на прес-конференції 30 січня презентував заходи представникам ЗМІ. Священик говорив про значення постаті Йосифа Сліпого, «життя якого було пронизане любов’ю до Бога, Церкви та українського народу… який розділив долю багатьох репресованих українців і, будучи закордоном, гідно представляв знедолений український народ». Отець Андрій назвав 2012 рік ювілейним роком відновлення історичної пам’яті, у якому вірні митрополії повинні глибше пізнавати постать Патріарха та наслідувати його чесноти.

За словами генерального вікарія, 1-16 лютого відбудеться трансляція документального фільму «Патріарх» для старшокласників загальноосвітніх шкіл Тернополя в українському домі «Перемога». Відтак учням буде запропоновано взяти участь у конкурсі на написання твору «Мої враження після перегляду фільму “Патріарх”».

Священик подарував копію фільму представникам Тернопільських телеканалів для трансляції, а також запропонував проведення круглих столів у прямому ефірі для ознайомлення громадськості міста із постаттю видатного земляка.

13-16 лютого пройде виставка документів у Тернопільському державному обласному архіві, присвячена життю та діяльності Патріарха Йосифа.

17 лютого в с. Заздрість, на території музейного комплексу, родинної садиби Патріарха Йосифа відбудеться Свята Літургія, молитва та презентація видань О. Германа «Князь Церкви», В. Сергійчука «Патріарх Йосиф Сліпий у документах радянських органів державної безпеки», аудіодиску для дітей «Патріарх Йосиф Сліпий». У заході візьмуть участь семінаристи Тернопільської духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого, викладачі, представники інтелігенції. Початок о 10.00.

17 лютого – урочиста академія в українському домі «Перемога» для старшокласників Тернополя в день 120-ї річниці з народження Патріарха Йосифа. Цього дня отець д-р Віталій Козак та о. Володимир Ковалковський представлять наукові доповіді, а учні Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого» виступлять із концертом.

13-15 лютого – дні духовності «Світоч християнської віри»: конкурси, вікторини, духовні читання у Тернопільському навчально-виховного комплексі «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого».

14 лютого – День чистих сердець на базі Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого».

16 лютого – День закладу Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого». Два перші уроки – виховні години. Відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія у храмі Святих Володимира і Ольги та урочистий концерт у приміщенні педагогічного університету.

19 лютого в усіх парафіях Тернопільсько-Зборівської митрополії буде зачитане послання Архиєпископа і Митрополита Василя (Семенюка), приурочене до 120-ї річниці з дня народження Патріарха Йосифа.

 

Прес-служба єпархії

Додаток:

Історична довідка

Блаженніший Патріарх Йосиф (Сліпий), Глава Української Греко-Католицької Церкви у 1944-1984 роках, народився 17 лютого 1892 року в селі Заздрість на Тернопільщині. Початкову освіту здобув у народній школі рідного села. У 1911 році з відзнакою закінчив Тернопільську гімназію.

Богословські студії почав у Львівській духовній семінарії на свято Покрови Пресвятої Богородиці 1911 року. А вже на початку 1912 року продовжував навчання в Інсбруці.

У 1916 році захистив докторську роботу.

27 вересня 1917 року отримав священичі свячення. Після завершення наукової роботи в Інсбруці та магістерських курсів у Папському григоріанському університеті Рима, у 1922 році повернувся до Львова та став професором догматики. З 1925 року – ректор Львівської духовної семінарії, а у 1928-му – ректор Львівської богословської академії.

З 1930 року – дійсний член Наукового товариства імені Тараса Шевченка, активний учасник міжнародних конференцій та конгресів. Автор богословських, наукових праць.

З 1935 року став крилошанином, архидияконом Митрополичої капітули, нагороджений митрою.

В 1939 році іменований Екзархом Великої України, отримав єпископську хіротонію та призначений правонаступником Митрополита Андрея (Шептицького).

З 1 листопада 1944 року, після смерті слуги Божого Андрея Шептицького, став Митрополитом Української Греко-Католицької Церкви.

У ніч з 10 на 11 квітня 1945 року заарештований, вивезений до Києва і там засуджений на позбавлення волі.

27 січня 1963 року звільнений після 18 років ув’язнень і тортур у радянських тюрмах та таборах Сибіру.

9 лютого 1963 стараннями Папи Івана ХХІІІ виїхав до Рима, де розпочав активну та плідну діяльність на захист поневоленого українського народу перед світовою спільнотою. Згуртував українців, розкиданих по всьому світі. Відродив українські релігійні, наукові та культурні установи у центрах проживання українців.

Ревний прихильник Патріаршого устрою Української Церкви.

10 жовтня 1963 року виступив з промовою на ІІ Ватиканському Соборі.

8 грудня 1963 року проголосив офіційне відкриття у Римі Українського католицького університету імені Папи Климента.

На Тернопільщині замки – у кожному селі. У Язичницькій печері – єдина у світі ікона, де Ісус із закритими очима

УПА, газ, Голодомор, українська мова, Путін, Тимошенко, Донецьк – тенденції політичного троллінгу в Інтернеті