Як вітатимуть iз 8 Березня жінок–зеків, жінок–вояків, феміністок та партійних соратниць

Поділитися

Тюльпан, салат, концерт — cвято у Качанівській колонії

Жіноче свято у Качанівській колонії №54 відбудеться: квітку і набір солодощів тут отримує кожна пані. Вручатимуть їх представники адміністрації під час вранішнього шикування на плацу. Меню цього дня теж буде святковим. Як повідомив «УМ» прес–секретар Харківського обласного управління державного департаменту України з питань виконання покарань Юрій Чумак, спочатку жінок порадують салатом «Мімоза» та солодкими булочками, а ввечері — холодцем.

Увечері також відбудеться концерт. Зазвичай готують його самі засуджені. Але бувають і приємні винятки. Цього року жінок привітає дитячий театр «Колібрі».

Поява у стінах виправного закладу Юлії Тимошенко внесла певні корективи в його усталене життя. Свята відтепер відзначаються одразу в двох місцях — у стінах колонії і під її високим кам’яним муром, куди приходять однопартійці екс–Прем’єрки. Сумські активісти БЮТ обіцяють 8 Березня привітати свою лідерку автопробігом з тридцяти машин, що прибудуть під стіни колонії. Сюди ж, напевно, зачастять і листоноші, бо недавно соратники Юлії Тимошенко закликали через соціальну мережу усіх її прихильників надіслати ув’язненій письмове привітання з жіночим днем. «Нехай кожна буква, кожне слово у наших листах додадуть їй сили і твердості духу», — йдеться у заклику ініціаторів «епістолярного» проекту.

«Регіоналки» трохи вип’ють в офісах

Скромно привітають своїх співробітниць у «штаб–квартирах» різних партій. Про підготовку до святкування усюди говорять неохоче.

«Нічого екстраординарного не плануємо. Більшість працівників уже роз’їхалися по родичах. Привітання від чоловіків офісу буде імпровізаційним: можливо, купимо якісь квіти і шампанське», — розповіли «УМ» у Центральному виконавчому комітеті «Нашої України».

У Київському обласному осередку Партії регіонів працюють лише жінки, тому і вітатимуть вони самі себе. «Влаштуємо в офісі невелику «пірушку», — сказали «УМ» «регіоналки». Закарпатським партійкам пощастить більше — там обласна організація ПР планує не тільки налити по келиху шампанського, а й виписати співробітницям премії у 200—300 гривень.

Комуністи ж залишаються стійкими проти спокус. «Корпоративу не буде. Привітаємо жінок квітами і побажаннями. Все суто символічно. Нам, наприклад, на 23 лютого нічого не влаштовували. Подарували порцелянові чашки з логотипом партії», — ділиться прес–секретар лідера КПУ Петро Шелест.

Церква не шанує «свята Клари Цеткін»

«Просто жінок», які працюють в «офісах» різних християнських конфесій, чоловіки–священики ніколи не вітають iз 8 Березня, і не лише тому що піст. Прес–секретар патріархії УГКЦ отець Ігор Яців пояснює, що його парафіяни не визнають «свята Клари Цеткін», як і решти радянських свят. «У церковній традиції є два свята, пов’язані з визнанням жінки, — каже він. — Це День матері, який припадає на другу неділю травня, і День жінок–мироносиць, який святкують у третю неділю після Великодня». «А жінок, які працюють, приміром, прибиральницями чи бухгалтерками і, можливо, є атеїстками, теж не вітаєте?» — запитали. На що отець Яців відповів, що зараз у патріаршій курії Києва атеїсток точно немає.

Ігнорують 8 Березня і радянські свята також в УПЦ Київського патріархату. Її єпископ Євстратій каже: «Похо­дження цього свята, його коріння туманне і незрозуміле. Ми нікого не вітаємо з 8 Березня».

До свята шикуйсь, струнко!

«Дівчат вишикують, привiтають, комусь дадуть відзнаки, а комусь і нове звання», — так, за словами працівників прес–служби Міністерства оборони, пройде передсвятковий день у «центральному офісі» військового відомства.

А тим часом міністерство провело несподівану акцію під назвою «Краса — теж зброя». На базі 95–ї окремої аеромобільної бригади 8–го армійського корпусу, що в Житомирі, учора було влаштовано показові бої між жінками–журналістами та військовослужбовцями–жінками. Дівчат «озброїли» автоматичною зброєю АК–74 з холостими набоями. За умовами змагання, команда журналісток повинна утримати займаний рубіж та знищити групу «противника», роль яких виконуватимуть військовослужбовці–жінки.

FEMEN: голі груди проти «дебільних» подарунків

Активістки організації FEMEN вважають, що 8 Березня — це «справжній день захисту жінок». «Вважаємо, що самі чоловіки зіпсували значимість цього дня для людства. Вони хочуть тільки одного: бачити жінок у красивих сукнях на кухнях за приготуванням смачної їжі для них, а за це вряди–годи презентувати їм якісь дебільні подарунки, — вважає Інна Шевченко. — Ми плануємо зруйнувати ці дурні стереотипи. До 8 Березня проведемо акцію, але поки що не будемо розкривати секретів, де саме і як вона проходитиме. Ви неодмінно почуєте про це і, повірте, здивуєтеся». Водночас дівчата–феміністки зізнаються, що від чоловіків, які їм подобаються, квіти та подарунки вони все–таки приймають.

 Україна молода

Відеозапис частини “гіпертонічної” радіопрограми з міським головою Тернополя

За розповсюдження наркотиків на лаву підсудних сіли організатор злочинної зграї та двоє його співучасників