Наливайченко: У відповідь на фактор Путіна Захід має підтримати громадянське суспільство в Україні

Поділитися

«У відповідь на радянські прожекти Путіна основну увагу світової демократичної спільноти треба сфокусувати на підтримці інституцій громадянського суспільства в Україні та інших пост-радянських країнах», – заявив голова політради партії «Наша Україна» Валентин Наливайченко, виступаючи основним промовцем на круглому столі з питань геополітики і національної безпеки в рамках міжнародної конференції «Україна на перехресті» в Оттаві.

«Я солідарний з позицією п’яти міністрів закордонних справ Великої Британії, Німеччини, Польщі, Чехії і Швеції стосовно «ув’язнення» української перспективи в ЄС через позицію Віктора Януковича. Його режим є головним гальмом євроінтеграції України. Але було б великою помилкою ототожнювати режим Януковича і український народ та суспільство. Не можна допустити «втоми від України», бо така позиція несе загрозу не лише українцям, але й усій Європі. Відторгнення авторитарного режиму має супроводжуватися посиленням співпраці з українськими громадськими організаціями і тими здоровими суспільними силами, які неминуче прийдуть на зміну Януковичу», – заявив Наливайченко.

 

За його словами, це особливо важливо на фоні агресивного російського тиску на Україну та реакційної риторики президента Путіна про реставрацію нового радянського союзу. «Не варто закривати очі на дії Кремля. Звичайно, що наміри і можливості російської влади треба тверезо оцінювати і розрізняти. Але «неорадянська» політика в Росії має консолідувати світову демократію, щоб не допустити найменших спроб замаху на територіальну цілісність та незалежність сусідніх країн, зокрема України, регіональну і європейську безпеку і стабільність. Консолідація означає постійну підтримку цілей нового громадянства і нових поколінь людей, які, починаючи з Помаранчевої революції в Україні, не мають бажання жити за пост-радянськими правилами і задля цього готові захищати свої права».

Юрій Чижмарь: «Не треба сіяти розбрат. Там щедро родить взаєморозуміння і злагода»

Сергій Притула зайнявся “політичною камасутрою”