111

Верховна Рада України вимагає від уряду провести комплексну перевірку законності діяльності “МММ – 2011” на території України.

Відповідний запит народного депутата України Василя Деревляного оголосив на пленарному засіданні парламенту 23 березня голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

У депутатському запиті «Щодо вжиття заходів, направлених на проведення відповідними державними органами комплексної перевірки законності діяльності «МММ-2011» на території України, задля запобігання обману громадян і незаконному заволодінню їхніми коштами», текстом якого володіє УНІАН, В.Деревляний зазначає, що до нього як народного депутата України звернулася жителька міста Стаханів Луганської області щодо небезпечної ситуації, яка склалася навколо діяльності сумнозвісної фінансової піраміди Сергія Мавроді «МММ-2011».

«У зверненні зазначено, що останнім часом зазначена структура проводить в Україні агресивну рекламу, обіцяючи казкові відсотки, заманює тисячі людей, які, доведені до зубожіння, готові вкладати свої мізерні, зароблені потом і кров’ю, заощадження у сумнівну нову фінансову схему новітнього «Великого комбінатора». Між тим, всі добре пам’ятають, чим закінчилася історія з попередньою версією «МММ» – мільйонами обдурених вкладників», – зазначає депутат.

Він пише, що «МММ» розмістило нав’язливу рекламу на вулицях міст. З недавніх пір у столиці з’явилися яскраво-помаранчеві бігборди з пропозицією відвідати сайт компанії… Як заявляють самі організатори компанії, чимало українців вже «клюнуло» на таку рекламу і вклало у фінансову піраміду свої гроші. За інформацією банкірів, найбільш довірливими виявилися жителі столиці та південних регіонів України, зазначає В.Деревляний.

За його словами, деякі банки з власної ініціативи заблокували платежі на рахунках організаторів «МММ-2011», ще одним із заходів протидії є зобов’язання операторів (провайдерів) за рішенням суду блокувати ресурси, які пропонують не ліцензовані і не легалізовані фінансові операції.

Однак, зазначається в депутатському запиті, зупинити піраміду без ефективного втручання відповідних державних органів неможливо, оскільки рахунки не відкриваються конкретно із зазначенням назви фірми «МММ», вони відкриваються на фізичних осіб, тобто громадян. Необхідно довести, що цей громадянин є «десятником», «сотником» або «тисячником» «МММ». Суть піраміди полягає в тому, що громадянин купує спеціальні «МММ»-долари, курс яких нібито постійно зростає і тим самим, нібито, приносить прибутки. Щоб купити ці «долари», слід запитати у «десятника» банківських рахунок, на якій потрібно перерахувати гроші. При цьому жодних договорів не укладається.

Депутат вважає важливим інформування населення про суть фінансових пірамід, що може бути зроблено у рамках соціальної реклами.

«Враховуючи наведене, керуючись ст. 86 Конституції України, ст. 15 Закону України «Про статус народного депутата України», В.Деревляний вимагає згідно з чинним законодавством України «вжити заходів для проведення відповідними державними органами комплексної перевірки законності діяльності «МММ-2011» на території України, для запобігання обману громадян України та незаконному заволодінню їхніми коштами».

4 comments

  1. ровер

    Не фанат Мавроді, але депутатів щиро ненавиджу… Спочатку довели нас до зубожіння, а тепер роблять вигляд, що захищають від якихось вигаданих наявних лише у хворій уяві загроз…Можна подумати, що крім МММ в Україні вже не лишилося проблем…Ну вірять люди у казочку про золоту рибку, ну хочуть швидко розбагатіти, ну нехай ризикують. Це їхня справа. І не депутатам вирішувати що добре а що ні. Що можна роботи, а що не можна…Зрештою, навіть якщо Мавроді і шахрай, то у порівнянні з депутатами він просто ангел.

  2. Мамонтенятко

    Ну це просто смішно!Наші дбайливі депутати вкотре хочуть захистити нас від хоч якоїсь можливості заробити гроші!!Лююююди!!!Не вірте в їхню дбайливість. Якщо вони хочуть заборонити МММ 2011 значить там дійсно можна заробити неабиякі гроші.Якби в МММ розводили людей, то наші депутати навіть не звернули б на цю піраміду ніякої уваги!А тут зовсім іша ситуація – неможна допустити щоб люди отримували 120% прибутку за вкладений депозит на 3 місяці.Максимум що нам дозволено – це 12% РІЧНИХ НА ДЕПОЗИТАХ В ЇХНІЇ БАНКАХ…Сцукі плять!!!!!

  3. Игорь

    Деревяшка-больше не біть тебе депутатам…каюк тебе…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.