Річку Серет у Великій Березовиці забруднили на 250 тисяч гривень

Поділитися

За результатами перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства Держекоінспекцією у Тернопільській області було вирішено тимчасово заборонити скид забруднюючих речовин із зворотними водами у безіменні потічки з подальшим попаданням у р. Серет ПП «Березовиця-Водоканал» смт. Велика Березовиця.

У ході попередніх перевірок підприємства виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства, зокрема, скид зворотних вод у р. Серет без проекту нормативів гранично-допустимих скидів (ГДС) та дозволу на спеціальне водокористування, водовимірювальні прилади на свердловинах не опломбовані та не повірені, облік водокористування у журналах за формою ПОД-11, ПОД-13 не ведеться, звітність за формою 7 ГР не подається, своєчасно не інформує Березовицьку селищну раду, Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області  про виникнення аварійних забруднень.

Враховуючи, що попередньо вжиті заходи не призвели до усунення порушень, 27 лютого  2012р. заступником головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області винесено рішення про тимчасову заборону скиду забруднюючих речовин із зворотними водами у безіменні потічки з подальшим попаданням у р. Серет ПП «Березовиця-Водоканал».

Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища направлено лист № 3/699 від 27.02.2012р. про анулювання дозволу на спецводокористування у зв’язку з тим, що ПП «Березовиця-Водоканал» порушуються правила охорони вод та умови дозволу на спеціальне водокористування.

На даний час на вирішенні у Господарському суді Тернопільської області знаходиться справа щодо відшкодування збитків у розмірі більше 250 тис. грн., нанесених навколишньому природному середовищу скидом зворотних вод у р. Серет.

 

 

 

Як на Тернопільщині гроші під ногами валяються

У «тіньовому» секторі Тернопільської області сьогодні перебувають близько 100 тисяч осіб