Словесна різанина: Кайда проти Тігіпка!

Поділитися

Минулої п’ятниці учасники ток-шоу «Шустер Live» давали відповідь на запитання, яке хвилює простих людей: «Справедливість є?».
Віце-прем’єр-міністр України, а тепер уже регіонал Сергій Тігіпко намагався озвучити соціальні ініціативи своєї команди. Це було досить складно, оскільки йому протистояла практично вся студія. «Золотий дощ» обіцянок Тігіпка зухвалим чином перервав голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда.
«Влада Януковича розповідає про те як прекрасно стало жити українцям. Ви от цифрами апелювали. А я хочу так само цифрами проапелювати. В мене є зведені показники місцевих бюджетів Тернопільської області на 2012 рік. Так от я вам скажу, що в нас, на Тернопільщині, не вистачає 407 млн 344 тис. грн. Це є той мінус, на який збільшила Верховна рада фінансування собі на Феофанію і так далі. Зарплат бюджетникам (медикам, вчителям) вистачає максимум на десять місяців (якраз в акурат під вибори). У листопаді-грудні не має чим платити зарплату. Що ж придумав ваш уряд? Придумали таке гарне слово «оптимізація». Це скорочення або закриття шкіл в сільській місцевості, це є закриття лікарень, скорочення робочих місць бюджетникам, це є зобов’язання вчителів писати заяви за власним бажанням для того, щоб зекономити кошти. Це є недостача по енергоносіям. Але перш за все це недостача по заробітній платі. І ви розповідаєте про те, як гарно все зроблено. Оце є наслідки вашої діяльності», – заявив голова облради, звертаючись до Сергія Тігіпка.

Після цього дискусія торкнулася економічних показників в країні. Сергій Тігіпко стверджував, що соціальні гарантії не призведуть до емісії грошей і інфляції, тому що Нацбанк «впорається з ситуацією», а його опоненти заявляли протилежне. Екс-міністр з соціальної політики Людмила Денисова теж почала висловлювати Тігіпко за безграмотну політику. Мовляв, звідки обіцяні мільярди? «Навіть в 2009 голодний рік ми його не продали», – бідкалася вона. За 15 хвилин до закінчення програми Савік Шустер, глянувши на годинник, заявив, що час суперечки вийшов. Багато хто здивувався, чому ведучий перервав дискусію. Виявилося, для того, щоб дати слово Інні Богословській. Вона, як відомо, отримала моральну травму: їй як главі «газової» комісії у Верховній Раді опозиція не дала висловитися ні на трибуні, ні потім – в прес-пойнті.

Закінчилася передача на мажорній ноті. Савік Шустер оголосив про те, що в цей день виповнюється 80 років Альбіні Дерюгіній. А квартет ladiesband зіграв на честь легендарної гімнастки веселе поппурі.

Як Віталій Кличко критикував Януковича, Азарова, Тігіпка і Табачника не називаючи фамілій

Як “спустили на тормозах” справу депутата Липки