Подорож містами України з імпровізованою ревізією обіцянок продовжується. Команда проекту «Слово і діло» прибула до Тернополя для зустрічі зі студентами Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Відтепер молоді тернополяни завдяки нашому проекту дізналися про нові можливості громадського контролю за обіцянками посадовців.
Проект «Слово і діло» висловлює щиру подяку доценту кафедри журналістики Дащенко Наталії Левківні, доценту кафедри Синоруб Людмилі Петрівні, професору, завідувачу кафедри Поплавській Наталії Миколаївні та допитливим студентам вишу.
Тернопіль – місто для життя
Після завершення тренінгу вже традиційно ми відправилися містом з рейдом по обіцянкам.
В інвестиційному рейтингу конкурсу “Європейські міста та регіони майбутнього 2012-2013”, у якому брали участь 253 міста і 110 європейських регіонів, Тернопіль посів перше місце у своїй категорії. Всі населенні пункти були розподілені на 4 категорії за кількістю населення. Ми на власні очі переконалися, що Тернопіль нагадує європейське місто: чисті вулиці, привітні, усміхнені обличчя. Але під наше пильне око таки потрапили декілька цікавих фактів.
Обіцянку мера Тернополя Сергія Надала про підігрів тротуарів не було реалізовано взимку 2012 року. В свою чергу «Слово і діло» обіцяє тернополянам, що влітку асфальт буде розігріто до 50 градусів.
В парках Тернополя ми намагалися знайти обіцяний Wi-Fi, але нам цього не вдалося. Тому вирішили звернутися із запитанням до молоді. І дізналися, що влітку бездротовий інтернет працював, але пізніше з невідомих причин зник. Сподіваємося, що з настанням сонячних та теплих днів, а також ближче до Євро-2012 Wi-Fi таки з’явиться, як було обіцяно Сергієм Надалом.
Не зовсім презентабельно і якось “по-совковому” виглядають таблички з розкладом руху транспорту. Та і обіцяв Надал, що розмістять їх аби транспорт рухався з точністю до хвилини, як у Європі. А вийшли звичайні таблички з приблизним інтервалом руху.
У 2010 році мер пообіцяв, що в лікарнях і поліклініках Тернополя торгуватимуть лише комунальні аптеки. Як альтернативу створенню комунальної мережі аптек, було відкрито так звані «Соціальні аптеки», лікарські засоби у яких дійсно дешевші . Про це ми дізналися у викладачів та студентів під час тренінгу, а також мали змогу переконатися на власні очі, відвідавши одну з поліклінік міста.
Також ми спробували дізнатися, чи було вирішено проблемне питання стихійної торгівлі на ринку по вулиці Шептицького. І побачили, що подекуди в місцях заборони й досі ведеться несанкціонована торгівля. Але в цілому, завдяки Надалу, жителі Тернополя можуть вільно проїжджати на своїх автівках повз цей ринок, адже проїжджа частина звільнена від торгівлі «з машин».
Ночі в Тернополі тепер світліші завдяки виконаній обіцянці Сергія Надала. Відзначимо, що освітлено не тільки фасади архітектурних пам’яток, але й парки та алеї. Тепер прогулюватися нічним містом безпечніше. Згадалася обіцянка – в криміногенних зонах встановити камери відеоспостереження. Під час тренінгу ми звернулися із запитанням до аудиторії, де ж в Тернополі знайти такі криміногенні зони, і більшість не змогла дати чітку відповідь: деякі вперше чули таке поняття, інші говорили, що це район БАМ. Маємо надію, що таких місць не буде, і тоді потреби в подібних обіцянках зникнуть, а поки чекаємо на їх реалізацію.
Все більше міст долучаються до ініціативи заборони продажу алкогольних напоїв у вечірній та нічний час. Так, в Тернополі після 22:00 вам не продадуть алкогольних напоїв, ані в місті, ані на вокзалі – в цьому ми теж переконалися.
Тернопіль – третє місто, яке потрапило «під приціл» команди «Слово і діло».
Збираємо валізи до Донецька!