Тернопільських злидарів знову обікрала влада

Поділитися

Згідно прийнятого рішення Конституційного Суду України всі категорії громадян, які отримують пільги, тепер будуть мати їх лише в межах норм споживання. Відповідно до цього Управління праці та соціальної політики проінформувало ВАТ “Тернопільобленерго” про те, що будуть надаватися відшкодування пільг громадянам, які мають пільги щодо оплати житлово-комунальних послуг, лише в межах норм споживання. Детальніше про розміри пільг в оплаті за спожиту електроенергію для різних категорій споживачів розповідає директор енергозбуту ВАТ “Тернопільобленерго” Сергій Оляніцький.

–          Якої частини споживачів Тернопільщини стосуються ці зміни?
– Зміни в нарахуванні пільг за оплату електроенергії будуть стосуватися абонентів, які мають пільги згідно статті 22 Закону України “Про міліцію”.
–        Які пільги тепер буде мати дана категорія споживачів і чим вони будуть відрізнятися від тих що раніше діяли?

–          До сьогодні працівники міліції були єдиною категорією споживачів, котрі отримували пільгу в розмірі 50 відсотків оплати за спожиту електроенергію без встановлених норм споживання. Хоча всі інші категорії споживачів, які мають право на пільги в оплаті електроенергії, мали пільги лише в межах норм споживання, які встановлені Постановою Кабінету Міністрів України.

Тепер ця категорія споживачів матиме пільги в оплаті спожитої електроенергії відповідно до встановлених норм споживання, які визначені Постановою Кабінету міністрів України від 01.08.1996 р. № 879 «Про встановлення норм користування житлово-комунальними послугами громадянам, які мають пільги щодо їх оплати». А саме у розмірі 75 кВт•год на сім’ю з однієї-двох осіб на місяць у тому числі, якщо обидва члени сім’ї мають право на знижку і додатково 15 кВт•год на кожного іншого члена сім’ї а також осіб, які не належать до членів сім’ї пільговика, але зареєстровані і проживають у зазначеному житловому приміщенні (будинку) і мають право на знижку плати, але не більше 150 кВт•год на місяць.

– Хто належить до членів сім’ї пільговика?

– До членів сім’ї пільговика при наданні пільг належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами 1 та 2 групи або інвалідами 1 групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни 1 групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою та піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

–          А чому саме зараз вирішили встановити норми споживання?

– Тому що 25 січня 2012 року Конституційний Суд України прийняв рішення яким визначив, що: Кабінет міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, відповідно до Конституції та законів України.

З урахуванням винесеного Конституційним судом України рішенням, Управління праці та соціальної політики повідомило ВАТ “Тернопільобленерго” про необхідність подання розрахунку для відшкодування пільг із врахуванням норм споживання електричної енергії для всіх категорій споживачів в межах норм споживання.

–          Коли запроваджуються вищевказані зміни?

–          Оскільки Конституційний Суд України підтвердив законність положень Закону України “Про державний бюджет на 2012 рік”, то відповідно ці зміни вступають в дію з 1 січня 2012 року.

Це означає, що з початку цього  року відповідні служби соціального захисту більше не будуть компенсовувати громадянам пільги за електроенергію, спожиту понад встановленні норми споживання. Враховуючи це, ми змушені зробити перерахунок цих пільг за січень-лютий цього року і надалі надавати їх лише в розмірах, що встановлює держава.

 

 

 

 


Екс-народний депутат України, член політради Партії Зелених України Віталій Кононов вкрав пісню у тернопільського співака і композитора Володимира Вермінського

Як у Тернополі відкрили найгіршу виставку карикатур за роки Незалежності (відео)