Тернопіль на 4-му місці серед 45 найбільших міст України за рівнем розвитку

Поділитися

Тернопіль посів четверте місце у щорічному рейтингу розвитку найбільших міст України, який оприлюднив журнал «Коментарі». Видання порівняло 45 найбільших міст України за 25 критеріями, які характеризують демографічну ситуацію і безпеку життя, зайнятість, доходи і витрати населення, витрати міських бюджетів, розвиток міської інфраструктури протягом минулого року.

Тернопіль увійшов у п’ятірку лідерів за сумою набраних балів і посів четверте місце. Першість у рейтингу у столиці – міста Києва. Далі йдуть Хмельницький і Севастополь. Сусідній Львів зайняв 17-те місце, Івано-Франківськ – 13-те, Чернівці – 6-те, Рівне – 8-ме, Луцьк – 11-те.

Цікаво відмітити, що наше місто випереджає більшість міст України по цілому ряду показників. Найвищі бали Тернополя отримані за значний природній приріст населення, низький рівень злочинності, високі показники введення в експлуатацію навчальних та лікарняних закладів, житла за 2011 рік, розвиток фізкультури та спорту. Рейтинг демонструє проблемні сфери Тернополя, серед яких – показники міграції населення, рівень заробітних плат, видатки міського бюджету на ЖКГ. Якщо з міграцією важко боротись у короткостроковій перспективі, оскільки вона є наслідком комплексу факторів, які склались за минулі два десятиліття, то питання рівня зарплат та витрат на ЖКГ вже зараз перебуває у позитивній динаміці. Зокрема, за минулий рік, завдяки комплексу заходів, в Тернополі склалась висока динаміка росту середньої заробітної плати – понад 12,3%. Щодо ЖКГ, то міська влада розробила і почала здійснювати реальні кроки, завдяки яким для розвитку галузі окрім бюджетних коштів залучатиметься приватний інвестиційний капітал та грантові ресурси ЄБРР.

За висновком часопису «Коментарі», екологічні, демографічні показники, низька злочинність, роблять Тернопіль кращим у Західному регіоні за динамікою розвитку та якістю життя городян.

 

Довідка:

Рейтинг розвитку міст в 2011 році, складений «Коментарями», охоплює крім Києва, Севастополя, Сімферополя та обласних центрів всі міста, що перевершують за чисельністю населення найменший обласний центр – Ужгород, що нараховує 116,5 тис. жителів. Порівняння проводилося за 25 критеріями, що створює п’ять груп по п’ять критеріїв у кожній. Ці групи можна умовно назвати «демографічна ситуація і безпека життя», «зайнятість і доходи населення», «витрати населення», «витрати міських бюджетів на населення», «розвиток міської інфраструктури».

Уже з цих назв видно, що у рейтингу намагались врахувати всі найважливіші аспекти розвитку міст. Для порівняння бралися дані за 2011 рік, отримані в територіальних підрозділах Держстату, МВС і безпосередньо в меріях. При цьому абсолютні показники (наприклад, в гривнях або квадратних метрах) співвідносилися з числом жителів. По кожному з критеріїв містам нараховувалися бали – від 45 за найкращий показник до 1 за найгірший; потім ці бали були підсумовані, що і дозволило отримати загальний рейтинг: чим більше балів, тим вище місце.

Наливайченко: В країні є гроші для чорнобильців

Де у Тернополі влітку не буде гарячої води?