Ігор Побер: «Влада не має морального права говорити про зміну Конституції»

Поділитися

У понеділок, 25 червня, відбулася прес-конференція у офісі Тернопільської обласної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка».  Присутній на ній голова Тернопільської обласної організації Ігор Побер  висловив своє бачення того, наскільки сьогодні дотримуються положення Конституції, святкування з нагоди якої відбудуться незабаром.

–          Чи виконується в Україні Основний Закон? – розпочав свою доповідь він. – Якщо брати до уваги те, що «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ», то навряд.  Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Але у 2010 році відбулася фактична зміна конституційного ладу, коли Конституційний Суд України одноосібно, без рішення Верховної Ради змінив конституційний устрій держави фактично на президентську республіку.  Це рішення без згоди громадян віддало усю повноту влади до рук однієї особи – Президента України.

Сучасна влада нівелює чи не усі постулати, передбачені Конституцією.

–          Одною із статей визначено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Але влада постійно і неодноразово порушує зазначену статтю Конституції. Приклад – ухвалення Верховною Радою за поданням Кабінету Міністрів пенсійної реформи в Україні. На 5 років підвищено пенсійний вік для жінок, на 10 років – страховий стаж для чоловіків і жінок, на 5 років – вислуга років для військовослужбовців.  Суттєво обмежені права інвалідів, науковців, чорнобильців, працюючих пенсіонерів, держслужбовців… Як бачимо, Конституція України не виконується – насамперед владою. Тому ця влада не має морального права говорити про зміну Конституції.  Її справа – не заважати громадянам обрати таку владу, яку бажають самі громадяни. Тому партія УДАР не бере участі у роботі «конституційних асамблей», створених чинною владою. Говорити про перегляд Конституції може лише влада, яка має підтримку людей, і яка не має досвіду невиконання Конституції.

 

Ігор Побер констактував, що Конституція у демократичних країнах виконує важливу роль, адже це – не просто зведення правил. «Це – договір про те, як вестимуться справи в країні, як захищатимуться права громадян. І лише на його підставі державні органи можуть здійснювати свої повноваження», підсумував голова Тернопільської обласної організації Політичної партії «УДАР».

Як двоє злодіїв дурили цілий рік тернопільських міліціонерів

Що буде з майном громади архітекторів Тернополя?