111

Інтерв’ю народного депутата України Ореста Муца для всеукраїнської газети «День»

— Пане Оресте, ви голосували проти мовного законопроекту. Як для представника Партії регіонів дивно…

— Я представляю насамперед Тернопільщину. Це найбільш українізований регіон. За останнім переписом, 98,5% громадян Тернопільської області ідентифікують себе як українці. Тернопільщина — це барометр демократії. У нас духовність завжди стояла вище матеріального. По-друге, моє голосування — це підтвердження демократичності Партії регіонів. Це єдина партія, до якої я належав і належу. Не партія прикрашає людину, а особистість — партію.

— А як же партійна дисципліна?

— Партійна дисципліна і моя позиція, демократичність партії — це різні речі. Інші депутати на моєму прикладі можуть переконатися, що коли маєш позицію, то можеш її обстоювати. Навіть якщо вона йде врозріз із програмою партії. Головне — щоб вона не суперечила позиції громади, яку ти представляєш. Для моєї громади голосування за цей закон прирівнюється до зради батьків. Я не хочу, щоб мої діти, онуки коли-небудь сказали, що батько чи дід був зрадником.

— У будь-якому разі ваша партія проголосувала. Ви відчуваєте відповідальність?

— Якщо я в команді, то відповідаю за неї. Я відповідаю за Партію регіонів. Моє завдання — щоб до другого читання таких, як я, збільшувалося. Треба шукати аргументи, щоб переконувати. Кількість голосів «за» має зменшуватися, а голосів «проти» — збільшуватися. Кожен має виконувати свою роботу. Дуже легко розповідати в українізованому регіоні, як треба любити неньку Україну, шанувати мову, ходити у вишиванці. Я хотів би, щоб ці люди розповідали це Сходу України, де багато речей не розуміють, наприклад, про наших героїв.

— Ви не думали, що вам треба змінити партію?

— На відміну від інших депутатів, які представляють Тернопільщину, я не змінив кілька партій. Треба доносити свою позицію, переконувати, шукати аргументи. Я нікому нічого не хочу доказувати, прагну, щоб мої однопартійці бачили, що я представляю дорогі для мене цінності.

— Виходячи з результату, ви не переконали однопартійців?

— Якщо є позиція, її завжди можна обстоювати. Треба думати не про партійну дисципліну, а про те, кого ти представляєш.

— Опозиції не вдалося обстояти свою позицію. Із вашої точки зору, чому?

—                          Тому що вони слабенькі. Якби вони виконували свою роботу не для піару, а вірили в ідеали, тоді законопроект не проголосували б. Із ким із депутатів вони працювали? Кого переконували?

Іван КАПСАМУН, «День»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.