У Міжнародний день захисту дітей на майдані Збаража перед малечею виступав «благодійник» Володимир Клименко. Голова фонду «Галичина – Волинь» розповідав про свою велику любов до дітей. Під враженням почутого я підійшов до нього і попросив придбати кілька крісел для нашої Станції юних техніків, бо дітям вже нема на чому сидіти – останній раз ми їх отримували більше тридцяти років тому. Пан Володимир радісно повідомив, що сам  був вихованцем Станції юних техніків і пообіцяв закупити крісла, як тільки я принесу у фонд рахунок. Я тут же оббігав кілька магазинів, знайшов потрібні крісла, приніс у фонд рахунок на них та відношення і став чекати на обіцяний дітям подарунок. Щоденно забігав у фонд та в магазин – просив не продавати наші крісла іншим, бо ось-ось їх заберу.

Але кілька крісел, на суму трохи більше півтори тисячі гривень, «задурно» ніхто й не збирався нам дарувати. Спочатку «з фонду» нам зателефонували й сказали, що крісла вручать у присутності дітей і за наявності «широкої реклами». Те, що діти – на канікулах, нікого не хвилювало. Дитячу явку я зобов’язався забезпечити 20 червня, оскільки в цей день ми відправляли команду на обласні змагання зі спортивної радіопеленгації. Проте «з фонду» зажадали  зробити ремонт кімнати, у якій вручатимуть крісла. Довелось терміново робити  ремонт: фарбувати, білити, виготовляти стенди, вивішувати плакати, тощо. Але й ні в призначений день, ні по сьогодні крісел ми так і не отримали.

У фонді один раз кажуть, що про обіцяне нічого не знають, інший – що передали наше прохання до Києва, а там – як вирішать. Пропонують чекати до вересня, як за радянських часів, коли все робилося в авральному порядку до певної дати. А мені соромно перед колективом, якому розрекламував керівника фонду, його «готовність» нам допомогти. Соромно перед підприємцями, котрим щоденно морочив голову, що їхні крісла ось-ось викуплять. І противно, що навіть на кількох дитячих кріслах роблять політику.

Я думаю, пане Володимире , що цих крісел від Вас ми вже не дочекаємося, адже, коли надіслав Вам лист із нагадуванням про обіцяне, отримав лише погрози від Вашого представника. «Якщо Ви такий правдолюб, – говорив він мені, – то пишіть далі – допишетеся!» Напевне це і є Ваша «спонсорська допомога». Спасибі за «науку» і згаяний час… Вірю, що ще знайдуться добрі люди, які закуплять кілька крісел дітям і не вимагатимуть за це продати душу!

Я розумію: легше пропіаритися, що за підтримки фонду 400 дітей побували на морі. А за чиї кошти? І як бути мільйонам інших дітей, відпочинок котрих украли через недоплачені «благодійниками» податки, шахрайство з державними коштами і таку економічну політику? І хто візьме сьогодні інтерв’ю у тих діточок, що помирають від голоду чи хвороб на очах фарисеїв-благодійників, які кидають малечі огризки із вкрадених у них же коштів, а потім помпезно хизуються  на сторінках газет своїм «благодійництвом»?

 

Петро Напованець, директор Збаразької районної Станції юних техніків.

15 comments

 1. людина

  Борець за справедливість,або Збаразький “патріот” і Вам не соромно таке писати про людину слова.Ви бігаєте із партії в партію і шукаєте тепле місце,що ж Ви особисто зробили для Збаража,крім того що своєю писаниною обливаєте брудом людей.Зупиніться і не ганьбіться.Не дарма кажуть як що не може людина щось добре зробити,то хоч в душу “плюне”. Так і Ви.

  1. П. Напованець

   Якщо ви не бачите , що я зробив доброго, то прийдіть я роззую ваші “яничарські” очі.

 2. Андрій

  А ні в кого не виникало питання де цей благодійник був раніше??? приїхав аж із Луганська робити нам благодіяння…цей представник ригіональної олігархії нічого не робить просто так, а люди за якусь подачку – знову продадуть душу дияволу, зате дитина на морі побувала…!!!

 3. сонька

  розуміємо, людину, котра написала перший коментар, її та “людина слова” зарплату платить. А питання про те, що зробили для Збаражчини
  це директор станції юних техніків, очевидно ентузіаст і філантроп, і він виховує дітей, розвиває їх таланти і знання, і йому, очевидно так набридло бігати до тих благодійників, що це крик душі. А про партії, то скажіть будь-ласка кого підтримує ваша “людина слова”, кого не регіони часом, бо всюди його місцеві комсомольці-регіонали возять як того клоуна, облизують і вихваляють.

 4. Жителька

  жителі славного міста знають цього “директора” в лице, і знають як він розвиває таланти і знання….ще вчора він був у КУН а зараз вже в Ударі…Те, що Володимир Олександрович обіцяє те і виконує, і виконав би його прохання, якби не нахабність і не набивання собі ціни. Зараз, дефіциту з кріслами немає, і не треба було Вам, пане Петре, оббігати кілька магазинів і просити, щоб не продавали ті крісла…бо те, що крісла фонд закупить сам і привезе, вам напевно не підходить, бо він закупить по одній ціні а у вас вона напевно зовсім інша…
  а навіть якщо й людині платить зарплату то хіба це погано? людина має робоче місце, і має за шо жити, так як в нас в державі тільки і через вибори люди виживають.

  1. П. Напованець

   Те, що ви брехун, як і фонд-немає сумніву. Ніколи я не був у Куні, і не є в “Ударі”. Як бачите, вже вересень на носі- а крісел немає. Якщо хочите побачити , що я зробив для людей і міста-то прийдіть я покажу: може роззуєте очі.

 5. сонька

  ну от, жителька й підтвердила і лист і те що платить зарплату, напевне і вам платить, і дійсно нічого страшного в тому немає, заробляє кожен хто як може. Ви зарплату, а ваш благодійник вотчину собі здобуде і ще й рабів на додачу. Я не буду закликати ні за клименка, ні проти, робіть як знайте і як думаєте, тільки собі на хвилинку уявіть, як буде “гарно”, коли луганський барига, пройде на західній Україні депутатом і буде цим хизуватися перед своїми братами – москалями, скаже купив, розвів як лохів, як голоту, яка ніколи нічого не бачила. Слава Україні.

 6. Жителька

  в попередньому листі слова навіть якщо й людині платить зарплату, акцент на слова навіть і якщо…а ви просто придираєтеся до слів…а в мене враження складається, що вам Сонько досить непогано платять, за те, що ви тут така патріотка свого краю, в якому ці тутешні земляки-патріоти і пальцем не поворохнули…а тут Клименко наломщик, сприяє направленню коштів за призначенням…ГЕРОЯМ СЛАВА!

 7. сонька

  а давайте розженемо усіх тих патріотів і чиновників візьмемо собі одного москальського олігарха і заживемо щасливо на СвОїй БОгом ДАній землі!!! ну може поки що своїй.))) А мені плалтять, але не за те, що я тут висловлюю свою думку, а за те що я кожного дня ходжу на роботу і вкладаю душу у виховання дітей. І якби Ви, шановна жителько, добре розуміли, що повинен робити депутат, то не акцентували б на благодійництві, а оцінювали особисті якості кандидатів і повірте серед усіх найкращий є Михайло Головко, так немає грошей, але має розум, ціль і державницьку українську позицію.

 8. Ivаn

  Про політичного імпотента Головка взагалі не можна говорити як про кандидата в депутата. Людина яка в житті нічого не зробила а тільки махала прапором взагалі мала б совість висуватись від фашистської свободи. Позор

 9. Жителька

  я не буду вступати з Вами в полеміку, бо кожен з нас свідомий, і може зробити вибір сам…і чи то буде Клименко чи то буде Головко, головне шоб був людиною і поважав свій край!!!!

 10. Павло

  Шановні, будьте мудрі!
  Дають – то беріть! Головне – навчитись вимагати робити добрі справи і контролювати обранця і ПІСЛЯ виборів. А до виборів – уважно читайте, що людина робила доброго (і чи робила) не тільки у своїм окрузі.
  Там і виявиться нутро і можливі перспективи!

 11. Андрій

  Геть москаля на його “ісконную родіну”…там його всі знають як облупленого!!! Чи то може ригоанальній еліті на сході округу не хватило,що приперся сюде і хоптян його ледь не в зад цілує?

 12. Захар

  Шановні! Благодійництво – це дуже добре, але треба розуміти, що людям треба не подачки перед виборами, а РОБОТУ . Тільки тоді такі люди самі зможуть, наприклад, відправити своїх дітей на відпочинок, і будуть повноцінними (за умови справедливої оплати праці). Благодійництво має бути спрямоване на хворих, постраждалих і т.д.

 13. всьому буде

  здорово він вас всіх купив наших дітей оздоровив дороги будує в школах вбиральні робить то все його подачки давайте за свободу голосувати вони нам підкажуть що нам робити, а то ми лохи нас покупают чи ідеями чи ділами як вибір треба зробити добре тільки подумати

Напишіть відгук