Медогляд як форма агітації провладних кандидатів

Поділитися

За півроку до виборів народних депутатів влада почала активно цікавитися здоров’ям українців. Медичні огляди, за участю різних фахівців медичної галузі, виїжджають у населені пункти і безкоштовно, за підтримки провладних кандидатів оглядають і консультують громадян. Це проводиться у робочий час за рахунок держави. Таку форму роботи з виборцями було затверджено центральним штабом Партії Регіонів і дано доручення облдержадміністраціям сприяти роботі мажоритарних кандидатів. На жаль, медиків, освітян, поштарів, соціальних працівників та інших бюджетників влада завжди примушує до агітації за себе і своїх висуванців. Як говорять розумні люди, хочеш знати хто кандидат від влади, слідкуй за працівниками бюджетної сфери. Виключенням бувають випадки коли кандидатом є медик чи освітянин, за якого вони агітують виключно з професійної солідарності.

В нашій області, особливо у Чортківському, Заліщицькому і Борщівському районах активно їздять медики і проводять безкоштовно УЗД обстеження від імені кандидата в народні депутати, міліцейського генерала Володимира Бедриківського. Захід проводиться організовано. До прикладу, у Заліщицькому районі організацією цього процесу займається безпосередньо один із заступників голови райради, регіонал Василь Лопушняк, який за вказівкою свого партійного боса і безпосереднього керівника, голови райради Івана Дрозда обдзвонює голів сільських рад і в примусовому порядку вимагає сприяти агітації за Бедриківського, забезпечити явку людей на огляд. Приміщення виділяються по усній вказівці керівників відділів охорони здоров’я, навіть без формального договору оренди за одну гривню, як це вимагає закон. Вже не кажучи про те, що ці приміщення інколи не пристосовані для належного проведення обстеження. Після проведення огляду уся місцева преса забита колективними подяками благодійному генералу міліції від вдячних громадян.

Але виникає питання якості обстеження і його наслідків. Адже при проведенні огляду в місцях проведення обстеження немає інформації про сертифікацію і технічну відповідність УЗД обладнання, немає інформації про ліцензію лікаря на приватну практику в галузі ультразвукової діагностики чи іншого документа про наявність у лікаря відповідної кваліфікації і досвіду.

Хоча усі розуміють, що це дозволена владою прихована форма підкупу громадян. Кандидата цікавлять голоси, але невже ні владу, ні прокуратуру не цікавить якість обстеження і наслідки подальшого лікування?

У Заводському в довіреної особи Стойка виривали мікрофон, а Дорогичівка готова голосувати хоч сьогодні

Проблеми зі сміттям на Тернопільщині