Прихильники Батьківщини більш позитивно ставляться до більшості з УДАРом (80%), ніж самі прихильники УДАРу

Поділитися

Майже половина прихильників Партії регіонів позитивно ставляться до того, що у майбутній Верховній Раді Партія регіонів об’єднається у більшість разом з УДАРом і лише 30% – негативно. Прихильники самого УДАРу не такі оптимістичні: майже 30% ставляться позитивно і 60% – негативно.

Прихильники партії Кличка більш позитивно оцінюють варіант блокування УДАРу з Батьківщиною і Фронтом змін (65%). Такий варіант більшості схвально сприймають майже 60% мешканців Заходу і Півночі, 45% – Центру та 30% – Сходу.

Цікаво, що прихильники Батьківщини більш позитивно ставляться до більшості з УДАРом (80%), ніж самі прихильники УДАРу.

Вдвічі гірше прихильники Батьківщини (близько 40%) ставляться до варіанту більшості з партією «Україна – Вперед!», майже стільки ж прихильників партії Н.Королевської схвалюють таку коаліцію.

Водночас майже половина прихильників партії Н.Королевської позитивно оцінюють можливе об’єднання «Україна – Вперед!» з Партією регіонів. Прихильники самої Партії регіонів швидше негативно ставляться (50%) до такого варіанту більшості, ніж позитивно (30%).

Як прихильники Народної партії (53%), так і прихильники Партії регіонів (51%) позитивно оцінюють можливе об’єднання цих партій у майбутньому парламенті.

Водночас варіант коаліції Народної партії і Батьківщини значно гірше сприймають як прихильники партії Литвина (32%), так і Об’єднаної опозиції (29%).

Майже дві третини прихильників Партії регіонів та КПУ позитивно оцінюють коаліцію цих партій у наступному парламенті. Такий варіант коаліції влаштовує понад половину мешканців Донбасу і майже 40% – Півдня.

Цікаво, що лише чверть прихильників КПУ приймаючи рішення, за яку партію голосувати на парламентських виборах 2012 року, будуть голосувати на підтримку курсу Президента В.Януковича і майже половина – проти курсу Президента. При цьому більшість схвально ставиться до коаліції КПУ з ПР у майбутньому парламенті, фактично пропрезидентської більшості.

Майже 80% прихильників Свободи і понад 70% – Батьківщини та Фронту змін позитивно оцінюють можливу більшість цих партій у наступній Верховній Раді. Такий варіант більшості влаштовує майже 60% мешканців Заходу і близько 30% – Центру та Півночі.

Таким чином, найкраще сприймаються такі варіанти більшості у новому парламенті: Об’єднана опозиція разом з УДАРом та Свободою, Партія регіонів з КПУ та Народною партією.

 

 

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші

Вибіркова сукупність: 2000 респондентів

Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% – не більше 2%, для значень близьких до 10% – не більше 1,3%, для значень близьких до 5% – не більше 1%

Терміни проведення дослідження: 14 – 27 липня 2012 р.

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька

Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська

Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська

Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь

Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська

Донбас: Донецька, Луганська

Настав час УДАРу!

Як керівництво тернопільської “Ниви” спілкувалось з вболівальниками (відео)