111

Село, якого іноді не позначають на карті має кращу дорогу, ніж більшість районних  центрів

Відтепер, ні в кого не виникає  сумніву, що  над селом яке відоме  як колиска православ’я Волині й дало нашій державі найбільшу кількість священнослужителів, справді є Боже благословення. Більшість  із нинішніх пастирів душ людських,   йшли до своїх храмів та семінарій вщент розбитою, запиленою, далекою сільською дорогою. Та й не тільки вони …  В селі, яке іноді не позначають на географічних  картах  досі,  все ж, жили люди. Двічі на тиждень бачили розбитий автобус і могли вибратись за необхідним крамом до міста. Чоловіки давно на заробітках – в селі роботи немає. Жінки якби й хотіли щось виростити  й  продати, то далеко заїхати не могли  – перевізники навідріз відмовилися працювати  у таких мовах, коли потрібно пильнувати, аби не втратити колеса… Люди  повністю зневірилися, оббиваючи пороги інстанцій. Та цього разу сталий сценарій порушено – громаду почули. Після офіційного звернення людей до Володимира Клименка  – на дев»яти з половиною кілометрах від траси і через село  Кунинець  розпочалися дорожні роботи. Поступово, на місцях де були яри й стояла вода – постала акуратна асфальтівка.  Роботи ускладнені рельєфом в цілому, завершилися через  неповних чотири місяці.  Не обділені увагою й прибічні вулиці – до церкви, школи та сільради, теж прокладені охайні асфальтовані доріжки.

Нещодавно громада зібралася щоб освятити новозбудований шлях – людей на церковному подвір»ї та біля сільради було, наче на храмове свято. Багато хто не вірив власним  очам.

Ось, що розповідають мешканці Залісся  на святковій зустрічі з нагоди відкриття руху на оновленій дорозі:

–         Раніше у нас було не пройти і не проїхати. Автобуси їздили до нас вкрай рідко, а нині маємо чергу від перевізників, що хочуть до нас їхати – ділиться мешканець села Микола Сопіжук.

–                Клименко –  це людина нам дана від Бога. Як тільки ми звернулися до нього – він нам допоміг. За це – ми будемо молитися Богу,  щоб у нього все було гаразд,  – запевняє Ніна Василівна Сенчишин.

–         Дай Бог, щоб у всій Україні були такі дороги,  а наша, нам – тільки на користь і добро  – каже у своїй вітальній промові  голова сільської ради Марія Петрівна Копач.

– Рух відремонтованою ділянкою дороги – відкрито. Вартість ремонтних робіт склала понад  13.5 мл. грн.

Ми запитали  також й одного із  головних винуватців свята –  кандидата у депутати до Верховної Ради Володимира Клименка (а саме за його сприяння,  стараннями замовника – служби автомобільних робіт області  та ретельним виконанням підрядника фірми Термобудцентру, відновили дорогу до села)  про його відчуття з нагоди завершення робіт і ось його враження:

–         Зовсім інший дух  запанував в цьому селі, зовсім інший настрій. Якщо й надалі будемо працювати такими темпами, то  наступного року з»єднаємо  Залісся зі Старим Таражем, а як наслідок – із Почаївською Лаврою (до речі, на цій ділянці дороги уже активно ведуться ремонтні роботи). Люди, які їздили до святині з Тернополя, їздитимуть коротшим шляхом. Тепер уже можна розвивати на селі дрібний бізнес, будувати АЗС,  організовувати невеличкі сільськогосподарські ринки, возити продукцію, вирощену власноруч,  на продаж до міста. Я завжди кажу – що даю людям вудку, а рибу вони мають ловити самі. Думаю, ця громада із своїм подальшим розвитком уже впорається самостійно.

 

 

6 comments

 1. перехожий

  Це найбільше по кількості дворів село на Збаражчині. Там дійсно була жахлива дорога до села.

 2. Юрій

  Доброго дня!!!
  Якби передвиборча компанія тривала пів року то Клименко поробив би всу дороги в окрузі!!!! Треба щоб усі мажоритарщики взяли собі за “фішку”!!!
  Цікаво що буде робити Клименко якщо програє вибори!?
  З повагою . . . !

 3. Збаражанин

  Залісці ” продавались” і за менше

 4. читач

  як не виграє вибори, то дорогу, певно, прийдеться скручувати у рулон…
  мілкі ваші душі… як людина щось робить для вашої області, то й то вам погано…

 5. читач

  Якщо Залісці “продавались” то чого ж так до сьогодні бідують?

 6. Ігор

  Щось не видно відгуків *чорноротих*,дійсно крити нічим.
  Людина добро робить і буде підтримана. І поки що діючий зі своїм кодлом нехай вчиться-не запити на людей давати,а потім з них бабло тягнути,а працювати треба було б.Але пізно ,час валізи на Польщу пакувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.