У Зарваниці розпочалося 4-те Всеукраїнське військове паломництво

Поділитися

Сьогодні, 22 вересня, на Тернопільщині у Марійському духовному центрі в селі Зарваниця Теребовлянського району розпочалося Всеукраїнське військове паломництво. Це вже четверте за ліком починаючи з 2009 року паломництво українських військових до святого місця, яке входить у двадцятку найбільших Марійських центрів світу. Цьогоріч воно проходить під гаслом «Бог покликав нас жити у мирі». Організатором паломництва виступає Департамент Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України. Паломництво відбувається з благословення та за участі військового єпископа – владики Михаїла Колтуна, керівника Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України.Очікується, що святе місце, де у храмі Пресвятої Трійці зберігається чудотворна ікона Божої Матері, відвідає близько тисячі військовослужбовців Збойних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Внутрішніх військ МВС, Державної пенітенціарної служби України та Міністерства надзвичайних ситуацій України з усіх регіонів держави.

Захід розпочався з панахиди за загиблими військовослужбовцями та правоохоронцями. Опісля відбулося покладання квітів до пам’ятного знака загиблим за волю України, що продовжилося урочистою ходою представників силових структур до площі перед Собором.

Окрім того, програма паломництва передбачає виступи творчих колективів та військових оркестрів на площі перед Собором, Хресну ходу, похід зі свічками та нічні чування.

Завершилося паломництво у неділю 23 вересня Архієрейською Божественною Літургією.

Очікується, що подібне військове паломництво відбуватиметься у Зарваниці щороку, а у найближчі роки воно набере статусу міжнародного.

 Василь ЛАБАЙ

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Фото автора

Віталій Максимов: «Такі масштабні фальсифікації виборчого процесу Тернопільщина бачить уперше»

Патріарх Філарет вручив Олексію Кайді орден Святого Миколая Чудотворця