Відкрито архіви ОУН

Поділитися

12 вересня Стефан Романів – Голова Проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців), Генеральний секретар Світового Конгресу Українців, Віктор Рог – головний редактор газети «Шлях Перемоги» та Геннадій Іванущенко – член Вченої ради Центру досліджень визвольного руху, колишній директор сумського архіву, презентували новий історичний інтернет-ресурс – сайт Архіву ОУН в Українській Інформаційній Службі-Лондон (http://ounuis.info/).

 

За словами Геннадія Іванущенка, котрий майже рік опрацьовував архів ОУН, що нині перебуває в Українській Інформаційній Службі (УІС) в Лондоні, минуле століття було для української нації найдраматичнішим часом її боротьби за державну незалежність. Сотні тисяч людей, хто зброєю, а хто словом, хто в бою, хто в концтаборах, а хто у вимушеній еміграції, боролися за вільну Україну. Саме завдяки їм 24 серпня 1991 року була проголошена Українська держава.

 

Свідчення про ті події і людей, які боролися за Україну, про діяльність ОУН, мають бути збережені для наших нащадків і доступними для дослідників. Власне, це і є основне завдання новоствореного сайту, матеріали якого, до речі, можна читати сімома мовами (окрім української ще англійською, німецькою, польською, російською, французькою, німецькою та іспанською). Відвідувачі сайту можуть ознайомитись з документами ОУН, АБН, СУМ, УПА, книжковими виданнями, періодичною пресою. Є тут і відео, аудіо та фотогалереї. Сайт також дає можливість віртуальної мандрівки музеєм Степана Бандери в Лондоні.

 

За словами Стефана Романіва, важко переоцінити значення такого ресурсу, адже актуальність розвінчування міфів щодо ОУН сьогодні незаперечна. Проте окрім роботи з архівами та історичною спадщиною, ОУН і Світовий конгрес українців, що репрезентує українство у світі, активно висловлюють політичну позицію та всіляко намагаються сприяти вирішенню проблем, що існують в Україні сьогодні.

 

Зокрема, зараз представники Конгресу співпрацюють з міжнародними організаціями, які спостерігають за виборчим процесом в Україні, стоять на захисті прав і свобод незалежних медіа, як от телеканала ТВІ, відслідковують інші порушення тощо. Стефан Романів, наголосив, що є низка питань, які ОУН і Світовий конгрес українців готові ставити перед владою, аби захистити українську націю.

 

Учасники презентації відповіли на питання присутніх на заході, а також передали сумським історикам добірку рідкісних видань.

 

Тернопільський благодійний фонд «Карітас» запрошує до волонтерства ініціативних людей

Кандидат в нардепи у Заліщиках Тарас Козак підколює конкурента-Чижмаря