23 жовтня 2012 р. перестало битися серце народного артиста України Корницького Євгена Петровича

Поділитися

Колектив Тернопільськього академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка глибоко сумує з приводу такої тяжкої втрати й висловлює щире співчуття родині й близьким

 Євгена Петровича.

 

У Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка п. Корницький Є. П. працював з 1970 року на посаді завідувача музичною частиною; з 1990 р. – директор театру; з 1992 р. – директор Тернопільської обласної  школи-мистецтв; з 1992 р. – диригент й хормейстер театру; з 2007 р. – головний диригент театру.

В особі п. Корницького Є. П. колектив театру та вся музична громадськість краю мали високопрофесійного диригента, досвідченого і знатного музиканта. Завдяки його творчій енергії, високій працездатності в репертуарі театру постійно поруч з драматичними виставами здійснювалися постановки музичних вистав. Як диригент п. Корницький Є. П. відкрив тернопільському глядачеві такі перлини європейської оперети, як «Циганський барон» та «Летюча миша» Й. Штрауса, «Сільва» І. Кальмана», української – «Наталка Полтавка» М. Лисенка, «Гуцулка Ксеня» Я. Барнича, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського (прим. 28 жовтня 2012 р. знову у репертурі театру за аранжуванням Є. Корницького відбудеться прем’єра цієї опери, нажаль для Маестро вона стала лебединою піснею). Корницький Є. П. написав близько тисячі оркестрових партитур, оркестрував 4 опери, 9 оперет, музику до 8–ми театральних вистав, 45-ти фортепіанних квінтетів,

Аранжував для хору й оркестру більше 30 коляд, гаївок, веснянок.

Випустив  друком 3-и книжки оркестрових партитур (2 книжки готуються до друку) загальним об’ємом 1437 сторінок.

Багато разів обслуговував оркестровим супроводом кожний район області на творчих звітах районів в Тернополі. Три рази  очолював великий симфонічний оркестр на звіті у місті Києві.

п. Корницький Є. П. – єдиний диригент, який прослужив за оркестровим пультом театру майже 40 років, єдиний диригент, який серед драматичних театрів має звання «Народний артист України» (у 2002 р.).

Панахида за н. а. України Євгеном Корницьким відбудеться 23 жовтня 2012 р. в Будинку Печалі по вул. Микулинецькій о 19.00 год.

Похорон – 24 жовтня о 12.00 год в Будинку Печалі по вул. Микулинецькій

Прощання у театрі –24 жовтня о 13. 00 год

На Тернопільщині притягнули до адміністративної відповідальності за друковану агітацію без вихідних даних

Як міліцію в Тернополі контролювали правозахисники