Як подавався найкрутіший позов до суду в Тернополі!

Поділитися

Сьогодні вранці у мережі фейсбук громадським діячем Володимиром Ханасом було оприлюднено позовну заяву до тернопільської інтернет-газети “Про все”. Сума позову – рекордна для тернопільських ЗМІ – 200 тисяч гривень! Словом, читайте і робіть висновки…

Тернопільський міськрайонний суд
Вул. Котляревського, 34, м.Тернопіль, 46000

Позивач: Ханас Володимир,
зареєстрований за адресою ,
фактично проживає за адресою

Відповідач:
1.Про все
/

3. Товариство з обмеженою відповідальністю “Хостинг Украина”
юридична адреса: а/c 65, Київ, 03065
фактична адреса:
ул. Б. Хмельницького, 16-22, оф. 504/1

про захист честі та гідності і стягнення моральної шкоди

Ціна позову 200 (двісті) тисяч грн.

П О З О В Н А З А Я В А

1 жовтня 2012 року на WEB-сайті / відповідач розмістив реклямувку мого улюбленого політика і кандидата до ВРУ по ВО 166 від ОО та ВОС Михайла Апостола.
Інформація, наведена у реклямувці є неправдивою, автори висловлюються про мого кандидата у зневажливій, принизливій формі, проводять паралелі з сексом і фактичним керівником Партії Регіонів, чим порушуються мої особисті немайнові права як виборця і прихильника ОО.
Поширені відомості не відповідають дійсності та принижують мою честь і гідність.
Відповідно до ч.1 ст. 277 ЦК України особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї недостовірної інформації, має право на спростування.
Згідно зі ст. 297 ЦК України кожен має право на повагу до його гідності та честі. Гідність та честь фізичної особи є недоторканними. Фізична особа має право звернутися до суду з позовом про захист її гідності та честі.
Крім того, згідно з п.5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 27 лютого 2009 року №1 «Про судову практику розгляду цивільних справ про захист гідності та честі фізичної особи, а також репутації фізичної та юридичної особи» позов про захист гідності, честі чи ділової репутації вправі пред’явити фізична особа у разі поширення про неї недостовірної інформації , яка порушує її особисті немайнові права, а також інші заінтересовані особи (зокрема, члени її сім`ї, родичі), якщо така інформація прямо чи опосередковано порушує їхні немайнові права.
Вважаю, що діями, в ході яких відповідачі поширили завідомо неправдиві відомості, що принижують мої честь, гідність мого обранця, дали непристойну оцінку його поведінки і особистості у формі, яка суперечить формі спілкування між людьми, мені завдано моральну шкоду.
Моральна шкода виразилася в тому, що відповідач своїми діями принизив мої честь, гідність, оскільки я переконаний, що людина у вишиванці та гаслом «З вірою у Бога» не може не мати нічого спільного з голою задницею, як це показано в реклямувці. Я відчуваю сильні моральні страждання і нервовий стрес, змушений пояснювати і спростовувати неправдиву інформацію, поширювану відповідачами, перед своїми близькими та знайомими людьми, а також перед виборцями по всій Україні, оскільки мій улюблений кандидат є узгодженим представником ОО, що вимагає додаткової організації мого життя.
Внаслідок поширення відповідачами неправдивої інформації про мого улюбленого кандидата, яка принижує його та мої честь і гідність, порушився нормальний хід мого життя. Хід мого життя порушений тому, що я не знаю яку ще брехню вигадають відповідачі і де її поширять.
Моральну шкоду я оцінюю в 200 (двісті) тисяч грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст.3, 15,118 ЦПК України, ст.3 ЦПК України, ст.ст.23, ч.1 ст.277, ст.297, 1167, 1190 ЦК України,

П Р О Ш У:

1. Визнати рекламувку , що викладена на сайті «Про Все» такими, що не відповідають дійсності, принижують мою честь та гідність та гідність мого улюбленого кандидата.
2. Зобовязати відповідача спростувати недостовірну інформацію шляхом опублікування на WEB-сайті / з посиланням на відповідне рішення суду.
3. Стягнути з відповідачів на мою користь 200 (двісті) тисяч гривень моральної шкоди
4.Стягнути з відповідачів витрати на сплату судового збору.

Додатки:
1. Нотаріально завірений прінт-скрін з сайту «Про все»
2. Квитанція про сплату судового збору


Прочитати подробиці подання позову, причини, обговорення в колі журналістів можна у мережі Фейсбук.

Фани ФК “Нива” (Тернопіль) відповідають на звинувачення

У Покропивні відкрили пам’ятник-погруддя о.Миколі Хмільовському