Обласна рада посприяла проведенню тренінгу для представників дільничних виборчих комісій

Поділитися

У приміщенні Тернопільської обласної ради сьогодні, 19 жовтня, відбувся тренінг для представників дільничних виборчих комісій 163 та 165 виборчих округів. Тема – діяльність виборчих комісій  в останній тиждень перед виборчих перегонів та у день виборів. Навчали членів ДВК, які представляли різні політичні сили,  юристи Тернопільського обласного осередку КВУ Володимир Курило та Павло Левків. На тренінгу була зосереджена увага на найбільш  важливих питаннях. Приміром, порядок проведення засідання ДВК, права та обов’язки члена ДВК, оплата праці членів ДВК. Тренери також зупинилися на таких проблемах як взаємодія зі спостерігачами, ЗМІ, приймання попереднього списку виборців, взаємодія з органами ведення реєстру, внесення змін до списку виборців.

Йшлося на тренінгу і про процедуру приймання виборчих бюлетенів, внесення змін до бюлетеня, підготовку до дня голосування, виготовлення витягу зі списку виборців для голосування за місцем перебування. Піднімалися також питання протидії порушенням та фальсифікаціям, реагування на порушення, складання протоколу про підрахунок голосів та написання окремої думки у разі незгоди з відомостями протоколу.

Участь у тренінгу взяло близько ста представників дільничних виборчих комісій Тернополя та Зборівського виборчого округу № 165.

Усім слухачам тренінгу було роздано посібники з питань застосування законодавства про вибори народних депутатів України в книжному та електронному варіанті, схеми підготовки та проведення засідання виборчої комісії та схеми підрахунку голосів на виборчій дільниці. Тренінг відбувся в рамках проекту «Професійні виборчі комісії – запорука чесних виборів», що реалізується Одеською  та в партнерстві з Запорізькою обласними організаціями КВУ за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Тернопільський обласний осередок КВУ висловлює вдячність Тернопільській обласній раді за надане приміщення для проведення тренінгу.

Кандидати від «УДАРу» на Тернопільщині використовують дітей, як гарматне м’ясо

Тернопільський бізнес допоможе вдосконалити податкове законодавство