111

Чи потрібно платити податок із “закордонної” пенсії?

Пунктом 165.1 ст. 165 Податкового кодексу наведено вичерпний перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Зокрема, пп. «е» пп. 165.1.1 цього пункту встановлено, що до такого доходу не включаються суми пенсій (у тому числі суми її індексації, нараховані відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету відповідно до закону, а також з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згоду на обв’язковість яких надано Верховною Радою України, такі пенсії не підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.

 

Михайло Манастирський,

начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Тернопільській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.