Податок у 15% – акт відчаю, чи помсти?

Поділитися

Законопроект Партії регіонів – про оподаткування продажу населенням валюти, у величезному 15% розмірі, який хочуть прийняти уже завтра, – це що таке?

Акт відчаю і повна безпорадність Уряду Януковича у боротьбі з економічною кризою?

Чи це якась садистська помста і свідоме знущання над найбіднішими людьми в країні?

Бо жодної економічної логіки чи якогось державного інтересу в такому рішенні – я не бачу. Не бачать і шановані мною економісти, зокрема Олександр Пасхавер, з якими сьогодні аналізували податкову “новацію” від ПР.

Бо якби Уряд і Нацбанк хотіли отримати більше валюти (у валютні резерви, для розрахунків за зовнішні кредити, чи за газ з Росією), тоді було б логічно, аби вони обкладали податком “конкурентів”, які скуповують валюту, і навпаки – усіляко стимулювали продаж валюти.

Хто постраждає від цього 15% податку найбільше? Насамперед – найбідніші верстви населення.

Люди, які на фоні економічної кризи підстрахували себе купівлею валюти – на лікування, навчання, весілля, придбання чогось украй необхідного, чи як люди похилого віку, на “чорний день”.

Ці бідні люди не понесуть свої невеликі заощадження у банк. Одні боїться там їх і втратити, бо банкам сьогодні немає довіри. Інші взагалі остерігаються комусь показувати, що мають на руках долари, аби не нарватися на бандитів, у погонах, чи просто з бітою.

Ці бідні люди не можуть притримати долари хоча б на два-три місяці, бо кошти їм вкрай необхідні сьогодні, аби вирішити невідкладні проблеми, або просто вижити.

І чим же ці бідні люди завинили перед Януковичем і ПР, що над ними так хочуть познущатися? За що ця помста?

А тінізація ринку продажу валюти, про це хтось подумав? Чи, може, хочуть дати міліції “заробити” на “порушеннях чинного законодавства”?

Скільки ще дурнуватих і небезпечних для країни рішень цій владі треба прийняти, аби народ нарешті прокинувся?

Анатолій Гриценко

На Чортківщині влада готується …до Голодомору

Олесь Доній: «Тимошенко не має впливу на «Батьківщину»