При глаукомі втрата зору безповоротна. Не пропустіть перших симптомів

Поділитися

Важливо не тільки відчути усі радощі життя, а й бачити їх в усіх барвах. У минулому випуску ми розпочали тему найпоширеніших офтальмологічних патологій, які можуть стати на заваді даній нам Богом можливості сприймати світ через органи зору. Як уже зазначалося, щоб звести загрозу виникнення офтальмологічних захворювань, кожному із нас хоча б один раз на рік необхідно проходити обстеження очей.

Тільки після проведення комплексу діагностичних маніпуляцій лікар-офтальмолог може виявити перші прояви захворювання, встановити повний діагноз та розписати відповідне лікування органа зору.

Не дивлячись на те, що наші очі мають розмір лише 24 мм, існує велике різноманіття офтальмологічної патології. У минулому випуску ми розмовляли про таке захворювання органа зору, як катаракта. Сьогодні ж поговоримо про ще одну найпоширенішу і надзвичайно складну патологію – глаукому.

Глаукома – це хронічне захворювання очей, при якому зазвичай підвищується внутрішньоочний тиск і пошкоджується зоровий нерв. При цьому захворюванні зір може знизитись до настання повної сліпоти. Втрата зору, спричинена глаукомою, носить незворотний характер, тому що гине зоровий нерв. Повернути зір в даному випадку вже не можливо. На жаль, глаукома – досить розповсюджене захворювання. Переважно на нього хворіють люди віком понад 40 років. Важливу роль у виникненні глаукоми відіграє спадковість. Якщо у ваших родичів була глаукома, вам потрібно бути особливо уважними і регулярно обстежуватись в офтальмолога. Захворювання прогресує поступово та непомітно. Відчутні ознаки проявляються на тому етапі розвитку захворювання, коли зір відновити вже складно. Консультація офтальмолога та вимірювання ВОТ навіть один раз на рік дозволять своєчасно виявити та ефективно лікувати захворювання.

Для глаукоми характерні три основні ознаки: підвищення внутрішньоочного тиску, звуження поля зору, зміна зорового нерва.

Лікування глаукоми може бути терапевтичним, лазерним та хірургічним. Медикаментозне лікування проводять за трьома основними напрямками:

– стабілізація рівня  внутрішньоочного тиску. На даний час лікарі мають широкий арсенал засобів, які застосовують для зниження рівня внутрішньоочного тиску. Підбір їх проводиться індивідуально;

– терапія, яка сприяє покращенню кровообігу внутрішніх оболонок ока та зорового нерва;

– терапія, яка направлена на нормалізацію обмінних процесів у тканинах ока з метою впливу на атрофічні процеси (відмирання зорового нерва), характерні для глаукоми.

Лазерні втручання при глаукомі безпечні, мають  низьку інвазивність і тому низьку ймовірність ускладнень. Хірургічне лікування глаукоми включає цілу низку операцій, метою яких є забезпечення нормального рівня  внутрішньоочного тиску. Вибір методики операції залежить від виду глаукоми та визначається хірургом після ретельного обстеження пацієнта.                                                                                                                 При будь-якій формі глаукоми та незалежно від метода лікування пацієнту необхідно знаходитись на диспансерному обліку в лікаря-офтальмолога, контролювати внутрішньоочний тиск не рідше 1 разу в три місяці.

При найменших підозрах на недугу очей звертайтесь до фахівців. Лікарі-офтальмологи Поліклініки Медікус проведуть необхідне обстеження, нададуть вам вичерпну інформацію про діагностоване захворювання, призначать відповідне лікування та рекомендації.

Бажаємо вам бачити світ у всіх його барвах!

Матеріал підготувала дитячий лікар-офтальмолог Поліклініки Медікус Оксана Хомишин

У Тернополі позбутися катаракти можна всього за 10 хвилин

Сьогодні сайт Тернопільської обласної ради оприлюднив звіт Олексія Кайди