Новообраним депутатат з Тернопільщини пригрозили…клізмою

Поділитися

Новообраних депутатів закликали заборонити рекламу алкоголю і пригрозили клізмою

11 грудня молоді активісти подарували партіям 5 коробок з різноманітними подарунками та побажали старим та новим обранцям пам’ятати про інтереси молодих виборців – «Депутате, в добру путь, ти про молодь не забудь!». Так в Києві біля Верховної Ради України громадянська кампанія МОЛОДІЖНА ВАРТА провела  підсумкову акцію, присвячену проводам минулого парламенту та зустрічі нового.

Молодь наголосила, що за 5 років вдалося домогтися прийняття близько 25 різноманітних законів в інтересах молоді. Саме тому МВАРТА не тільки критикує, але й нагороджує політичні сили. Разом з тим, попри значні успіхи в окремих сферах, ряд болючих питань не вирішуються взагалі. Тому подарунки, які отримали депутати символізували підсумки виконання-невиконання обіцянок і кожна коробка була різною:

– Партія регіонів за змінене трудове законодавство, запровадження закону про перше робоче місце отримала в подарунок трудову книжку,. В той же час, як символ невиконаної обіцянки «боротьба з туберкульозом та наркоманією», регіонали отримали шприц .

– Батьківщина отримала домашні капці за провал програми будівництва студентських гуртожитків, але в той же час отримала методичку з розвитку студентського самоврядування на знак вдячності за прийняття закону про студентське самоврядування.

– Комуністична партія отримала значок табору «Артек» за прийняття законів про молодіжні центри «Артек» та «Молода гвардія». Але за провал програми молодіжного кредитування комуністи отримали фотографію Межигір’я. На думку молоді, комуністи будуть послідовними, якщо закони про «Артек» та «Молоду гвардію» буде поширено також на Межигір’я.

Також всі три політичні сили отримали цеглини та солдатиків. Їх так само отримали УДАР та ВО «Свобода», так би мовити авансом. Цеглини та солдатики символізують дві вічно не вирішувані проблеми – відсутність доступу до житла та відсутність реформи строкової примусової служби в армії.

Абсолютно всі політичні сили отримали і дитячі соски. Молодь вважає, що чим справді можуть похвалитися політичні сили, так це зміною програм сприяння матеріям в народженні дітей. Розвивати та вдосконалювати політикам цей напрям бажає молодь.

Як додаткове побажання до Свободи націоналістам подарували пляшку «Львівського пива», що символізує необхідність прийняття закону про заборону реклами алкоголю. А партії УДАР дістався квиток на громадський автобус, щоб нагадати про досі невиконану обіцянку – запровадження пільгового проїзду для учнів та студентів на автобуси міжміського сполучення.

«Хоча політичні партії, які потрапили в парламент 2007-го року, прийняли декілька важливих для молоді законів – як то закон про перше робоче місце, доплати при народженні дітей, закон про табори Атрек та Молода гвардія, закон про заборону реклами тютюну та куріння в громадських місцях, – але те, що не було прийнято закону про молодіжне житлобудування та молодіжне кредитування житла, фактично знівелювало роботу Верховної Ради 6-го скликання з виконання обіцянок для молоді», – зазначив член Національного комітету ГК МОЛОДІЖНА ВАРТА Олександр Солонтай.

В свою чергу член МВарти від Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Пархоменко додав, що важко сподіватися на вирішення молодіжних питань парламентом, в якому тільки 10% депутатів віком до 35 років.

«Якщо у Раді попереднього скликання було спочатку 13% молодих парламентарів, потім стало 9%, то в цьому збереглася та сама тенденція – лише 11% є особи віком до 35 років, при чому віком до 30-и – взагалі менше десятка. Нам залишається сподіватися на нові політичні сили, які зайшли у парламент. Але без допуску молоді до влади комплексно молодіжні проблеми не вирішити», – сказав С.Пархоменко.

Він також додав, що якщо наступний парламент так саме буде ставитися до молоді, то він отримає «подарунок» зовсім іншого ґатунку:

«Якщо депутати і далі так халатно будуть ставитися до виконання своїх обіцянок, то наступного разу ми їм подаруємо клізму!», – напівжартома зазначив член нацкомітету МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ.

Автобус з пасажирами ледь не “скупався” у річці

Богдану Бекесевичу – 50!