Питання з приватизації Почаївської лаври, без рішення громади Тернопільщини, Верховна рада приймати не може» – Степан Барна

Поділитися

25 січня, на засіданні тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради, депутати обласної ради Барна та Олег Боберський, представили звернення до Президента, голови Верховної ради та прем’єр-міністра України з проханням не допустити прийняття законопроекту, який дасть можливість приватизувати Почаївську лавру.
«Прийняття Закону  України «Про внесення змін до деяких законів України» № 1161 від 25.12.2012 спрямований на те, аби вилучити Свято-Успенську Почаївську лавру з переліку пам’яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації, і приватизувати її.  В зв’язку з цим, ми закликаємо керівництво держави вжити рішучих заходів, щоб не дозволити приватизацію святині, яка має належати тільки українському народу, а не якійсь окремій релігійній конфесії», – переконаний Степан Барна
За словами депутата, у відповідь на ініціативу щодо вилучення Почаївської лаври зі списку об’єктів культурної спадщини, які не підлягають приватизації, по всій Україні було зібрано близько 250 000 підписів людей, які виступають проти таких дій.
«Ми не заперечуємо можливість користуватися цією церквою Українській православній церкві Московського патріархату, однак хочемо, щоб сама святиня, історична спадщина належала українському народу. Ми проти приватизації Почаївської лаври і будемо вживати всіх заходів, які дозволяє чинне законодавство, аби опиратися цьому процесу. У випадку форсування цього питання, будемо вдаватися і до радикальних дій з боку громадських організацій, політичних партій», – відмітив Барна.
«Рішення з приватизації Почаївської лаври, без рішення громади Тернопільщини, де вона знаходиться, Верховна рада приймати не може. Це правовий нігілізм, коли громада позбавлена можливості брати участь у прийняті таких важливих рішень, які стосуються нашої території», – наголосив Степан Барна.
За підсумками засідання Комісія вирішила винести проект звернення на розгляд сесії обласної ради.

У прокуратурі області відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів

Свободівці Почаєва стали на захист лікарні