В Україні створено партнерство “За свободу мирних зібрань”

Поділитися

В Україні створено партнерство “За свободу мирних зібрань”, учасниками якого стали 24 громадських організації. Співзасновником об’єднання є програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Партнерство створено задля захисту свободи мирних зібрань в Україні через упровадження відповідних європейських стандартів в українське законодавство та практику.

Партнерство ставить перед собою такі завдання:
– ухвалення закону “Про свободу мирних зібрань”, який відповідатиме європейським стандартам;
– внесення змін до інших законів і підзаконних актів, що встановлюють рівень відповідальності учасників мирних зібрань і право на судовий захист;
– проведення просвітницьких заходів серед громадян, суддів, представників органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів і посадовців;
– сприяння правовому захисту учасників мирних зібрань.

2012 року влада різних рівнів через суди намагалася заборонити 358 мирних зібрань, і в 90% випадків їй це вдалося. 124 особи було притягнуто до адміністративної відповідальності “за порушення порядку організації та проведення мирних зборів”.

Контакти:
Партнерство “За свободу мирних зібрань”
anastasiya02sh@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

«Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ»

Депутата Партії Регіонів затримали за корупцію