Вибори у Тернополі: 3 лютого Сергій Надал отримає багнет чи осиковий кілок?

Поділитися

Щойно у Тернополі відбулось засідання територіальної виборчої комісії. Розглядали подання кандидатів у депутати до Тернопільської міської ради по 27 виборчому окрузі, де раніше представляв інтереси мешканців Михайло Головко. Свободівець у жовтні минулого року переміг на парламентських виборах у північному окрузі. Тому у Тернополі, на масиві БАМ, відбудуться проміжні вибори в одномандатному виборчому окрузі №27 3 лютого 2013 року.

ТВК сьогодні зареєструвала кандидатами в депутати від партії Батьківщина Андрія Артимовича, від «Свободи» – Сиротюка-молодшого, від Комуністичної партії України – якесь чудо, від Інформаційної України – Андрія Любецького. Відмовили в реєстрації колишньому бютівцю, а нині УДАРівцю Ігорю Яворському, який неправильно оформив документів. Правда, пан Ігор ще має шанси спробувати свої сили у виборчих перегонах, якщо правильно оформить документи до наступного засідання ТВК,

Специфікою цього виборчого процесу є те, що всі кандидати в депутати повинні довірених осіб, спостерігачів, членів трьох виборчих дільниць треба сформувати з жителів цього округу. Тобто, мати право голосу на цих виборах. Інші тернополяни права брати участь у виборах не можуть.  Це обговорювалось на засіданні виборчої комісії. Виявилось, що ця інформація була новинкою для всіх кандидатів, окрім бютівця Андрія Артимовича, який погодився із справедливістю цієї норми закону.  Всі інші кандидати в депутати гаряче заперечували проти цього. Цікаво, що кандидувати може мешканець будь-якої вулиці Тернополя., якщо його висунула партія або шляхом самовисунення. На цій дільниці мешкає близько 6 тисяч виборців. Політологи стверджують, що для перемоги достатньо набрати 1200-1500 голосів. Явка на виборах буде доволі низькою. Голосувати тернополяни будуть у трьох дільницях: у школі №20, в приміщенні місцевого ЖЕКу  та на другому поверсі приміщення «Тернопільтеплокомуненерго».

Найбільше шансів перемогти має бютівець Андрій Артимович. Він вже знайомий із специфікою цієї роботи, бо обирався депутатом. Правда, що робитиме єдиний бютівець в мерії –залишається загадкою. Адже пан Андрій не матиме команди, з якою зможе реалізувати свою передвиборчу програму.

Молодший брат нардепа Сиротюка на останніх місцевих виборах був обкрадений на виборах своїми ж однопартійцями, котрі продали перемогу Сиротюка-молодшого будівельному магнату Віталію Смакоузу. Тернополяни також критично оцінюють необхідність ще одного депутата-свободівця в міській раді. Невже цей депутат допоможе меру-свободівці нарешті почистити місто від снігу? Мер й так має більшість із трьох десятків депутатських багнетів. Краще для міста і ефективності роботи мерії – фахівця-опозиціонера, який не дозволить меру розікрасти комунальну власність. Адже аргументи опозиційного депутата міської ради Романа Заставного тернополяни не сприймають серйозно. Адже після мерської каденції у Романа Йосиповича виявилось якимось дивом чимало приватизованих об’єктів з комунальної властності: і колишній ресторан «Україна», і «Золотий дукат» під Українським домом «Перемога», і офіс партії «Фронту змін», де раніше було міська АТС, а нині приміщення виставлено в оренду за 2500 доларів тощо.

Шанси УДАРівця Ігоря Яворського взагалі примарні. І не через відмову у реєстрації. Партія Віталія Кличка не розрахувалась зі своїми спостерігачами та працівниками дільниць у Тернополі. УДАРівці обіцяли заплатити найбільше своїм працівникам, порівняно з іншими партіями. Проте, слова не дотримали. Про це навіть запитував кореспондент телеканалу Інтер у Віталія Кличка на останній прес-конференції. Лідер УДАРу обіцяв до Нового року розрахуватися. Проте, нині вже Різдво, а гроші так і не прийшли зі столиці.

Про шанси інших кандидатів зможуть розповідати Гриць Драпак, Сергій Притула та інші гумористи.

Сьогодні до кількох квартир у Тернополі, де мешкають родичі тризубівців, завітали «лівоохоронці» з ордерами на обшуки

7 січня 1950 року