28 лютого на центральному майдані міста Збаража відбулося “шоу” ініційоване міським головою та його новими свободівськими побратимами

Поділитися

Основна теза цього заходу – катастрофа міської господарки через відсутність фінансування. Виступаючі – голова міської ради Бочаров М.Г. та депутати- свободівці, звинувачували у цій катастрофі владу всіх рівнів, але вони вперто мовчали, що цю ситуацію спровокував сам міський голова.
Дійсно державний та районний бюджет цього року не викликають оптимізму і передбачають тільки часткові фінансування усіх витрат. Але хто менш-більш орієнтується у економічній ситуації розуміють, що незатверджені місцеві бюджети це крах для району та міста. Тому депутати районної ради із значними зауваженнями затвердили бюджет. Але , з пропозиції міського голови і при повній підтримці його прибічників у міській раді, бюджет міста Збаража на 2013 рік не затверджено , мотивуючи тим, що він не покриває всіх видатків, а значить не потрібний. І як наслідок місто фінансується по одній дванадцятій бюджету 2012 року що й призвело до даної катастрофи.

Нагадуємо, що й у минулому році міський бюджет теж забезпечував фінансування лише на 8 місяців, але був прийнятий депутатами і підписаний міським головою без зауважень та поправок.
Що ж змінилося за рік?

Від прикритої підтримки діянь міського голови депутати—свободівці перейшли до тісної співпраці з ним, одержавши взамін посади та інші девіденти.
Але вони повинні розуміти – якщо немає навіть поганого бюджету то не можливо внести і зміни до нього, оформити позику на виплату заробітної плати, освоїти кошти з фонду розвитку(на рахунку міської ради знецінюється 1 млн. грн з цього фонду ), субвенцій навіть якщо й Кабінет Міністрів збільшить фінансування.
Дійсно, необхідно вирішувати питання збільшення фінансування, думати як і де заробити, але й не забувати про зменшення необґрунтованих видатків. Штати міської ради значно перевищують типові норми, при відсутності коштів для оплати праці явним працівникам вводяться додаткові посади, нараховуються надбавки за інтенсивність та премії. Штатний розпис не затверджений сесією міської ради.
Всі пропозиції впродовж 2 років зменшити видатки та прозвітувати за використані кошти міським головою ігноруються.
Чи можна і надалі поводити себе таким чином міському голові? Це було можливим за підтримки діючої влади впродовж років. А сьогодні – за підтримки нових “побратимів” зі свободи. Невже депутати ВО «Свободи» не розуміють , що дружба із міським головою, який прийшов до влади за підтримки Партії регіонів, та призвів місто до катастрофи дискредитує їх політичну силу. А тільки мітингами та пікетами проблем фінансування не вирішити.
Як наслідок не прийнятого бюджету міста Збаража відключено за борги електропостачання в установі міської ради, у комунальних дитячих садочках, а отже буде тимчасове закриття їх, та є загроза відключення міста від водопостачання. А заручниками подібних піар-акцій та політичних амбіцій ВО «Свободи» є жителі міста Збаража .

Обласна рада профспілок звернулась до cвободівців: «Невиправдане блокування прийняття бюджету призведе до невиплати заробітної плати 15-тисячам працівникам»

Як у Черкасах головного “ударівця” пресують