Банк пробачив кредит у 500 тисяч, а тернопільські податківці здерли 80 тисяч податку!

Банк пробачив тобі суму отриманого кредиту – подай декларацію

Отримання іноземних доходів, від продажу рухомого та нерухомого майна, інвестиційних прибутків, здавання в оренду нерухомості тощо – на сьогоднішній день чи не кожен знає, що такі доходи  потрібно декларувати.

А ось сталось майже неймовірне –  ви у свій час взяли кредит в одному із банків (і достатньо велику суму), однак повернути не маєте змоги, а фінансова установа проявила нечувану великодушність – вас інформують, що борг анульовано. Безумовно, як відзначити цю святкову подію – навчати не потрібно. А от щодо того, як виконати вимоги Податкового кодексу –  Вам підкажуть податківці. А підказка однозначна – суми боргу платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою  банкрутства, до закінчення строку позовної давності  – включається до оподатковуваного доходу такого платника. В такому випадку боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

Тож, на початку деклараційної кампанії один із таких “прощенців” і подав декларацію до Тернопільської об’єднаної ДПІ, задекларувавши майже 500 тисяч “списаного” кредиту. А 80 тисяч податку, який доведеться сплатити – це ж не півмільйона, які треба було віддавати.

Леся Захарко, начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Тернопільської об’єднаної ДПІ

 

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Тернополі показали піф-паф

Антимонопольний комітет не дозволив Надалу і Мединському підвищити тариф на проїзд