У Тернополі показали піф-паф

Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав тернопільські артилеристи провели день відкритих дверей для молоді навчальних закладів обласного центру

Сьогодні, 12 лютого, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який в Україні відзначають 15 лютого в 11-ій Тернопільській окремій гвардійській артилерійській бригаді 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України відбувся день відкритих дверей, на який завітали юнаків та дівчат місцевих навчальних закладів.

У військово-патріотичному заході, який організували військовослужбовці-артилеристи спільно з представниками Тернопільської обласної організації ветеранів-учасників миротворчих операцій, взяли участь понад 150 учнів школи допризовної підготовки та студентів Тернопільського Національного економічного університету, які є учасниками військово-патріотичного та історичного клубів. Вони відвідали музей Бойової слави військової частини, ознайомилися з умовами проживання та харчування військовослужбовців, військовою технікою та зброєю, яка знаходиться на озброєнні підрозділів Збройних Сил України.

– Подібні заходи військово-патріотичного виховання молоді ми проводимо постійно, – зазначив голова обласної організації ветеранів-учасників миротворчих операцій Олег Кіндрат. – Юнаки та дівчата знайомляться з призначенням, структурою і завданнями Збройних Сил та інших військових формувань України, основними видами озброєння і військової техніки, професіями, які є у війську».

Про армію школярі знають не надто багато – те, що вчителі предмету «Захисту Вітчизни» розповідають на заняттях та з фільмів. Тому відвідати артилерійську бригаду і на власні очі побачити як живуть солдати для юнаків було вкрай цікаво.

Як повідомив командир Тернопільської окремої артилерійської бригади полковник Олег Лісовий військова частина працює у такому форматі не один рік з багатьма загальноосвітніми та професійними навчальними закладами області. Зокрема, для молоді військовослужбовці періодично організовують Дні відкритих дверей, проводять екскурсії основними об’єктами військової частини, знайомлять з побутом військовослужбовців, розповідають про умови та переваги контрактної служби у Збройних Силах України.

– Наше військова частина, без перебільшення, є однією з кращих у 13-му армійському корпусі Сухопутних військ Збройних Сил України, – зауважив полковник Олег Лісовий. – Наявність підготовленої матеріально-технічної бази й фахівців, які можуть розповісти про можливості техніки та озброєння дозволяють працювати з юнаками у сфері військово-патріотичного виховання, а через це – стимулювати їх до вступу в майбутньому на військову службу.

За словами офіцера, не можна нехтувати нагодою розповісти молоді про військову службу більше, аніж це передбачає їхня навчальна програма. Тим більше, що практичні заняття зі справжньою бойовою технікою чи озброєнням набагато цікавіші, ніж теорія в підручнику.

 Василь Лабай

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Фото автора

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Стали відомі лауреати Шевченківської премії-2013

Банк пробачив кредит у 500 тисяч, а тернопільські податківці здерли 80 тисяч податку!