Не пізніше 20 лютого необхідно подати податкову декларацію з плати за землю

Поділитися

Юридичні особи-платники плати за землю щороку самостійно обчислюють суму податку. Податкову декларацію такі особи подають до органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки не пізніше 20 лютого. Річна сума податку у ній розбивається рівними частинами на 12 місяців. При розрахунку річної суми податку враховуються дані станом на 1 січня поточного року. Слід зазначити, що подання такої декларації звільняє від подання щомісячних декларацій.

Водночас, платник може обрати варіант подання звітної податкової декларації з плати за землю щомісяця. У такому разі декларація подається протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Новостворений платник податку при поданні першої декларації додатково подає ще й довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. У подальшому таку довідку слід подавати у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Нагадуємо, що порядок обчислення плати за землю регулюється положеннями  ст. 286 Податкового кодексу України. Питання індексації нормативної грошової оцінки земель роз’яснено у листі ДПС України  від 16.01.2013 № 906/7/17-3217.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Тернопільської об’єднаної ДПІ

Дільничні оперативно затримали крадія, який спокусився на церковне майно

У Тернополі закликають декларувати доходи через рахунки за водопостачання