Сьогодні у Ланівецька районна рада проводила 18 сесію. Півсотні депутатів, з яких 26 – від опозиції, мали розглянути 20 питань. Проте, розглянувши лише 14 пунктів порядку денного, голова райдержадміністрація дуже розізлився і заявив, що більшості в залі не має і тому роботу сесії нібито треба перенести. Кілька хвилин до того, голові Ланівецької райдержадміністрації Віктору Морозюку зателефонував губернатор Тернопільщини і сказав терміново підготувати зал для колегії. Чиновнику нічого не залишилось, як скоритись волі Хоптяна. Хоча за регламентом, депутати повинні проголосувати за продовження роботи чи перенесення.

Цікаво, що опозиція у Ланівецькій райраді спромоглася відхилили проект рішення щодо доручення голові райдержадміністрації щодо вирішення окремих питань у міжсесійний період з комунальним майном. Фактично керівник району хотів одноособово управляти комунальним майном Ланівецького району і призначати керівників установ. Опозиція і на таке не пішла: заблокувала введення типової форми контракту з керівниками комунальних установ, не давши регіоналам “підвісити” господарників.

Всупереч проекту рішення Морозюка центр первинної санітарно-медичної допомоги у Ланівцях створили у структурі районної лікарні. Влада ж хотіла “реорганізувати”, а реально –  поділити медзаклад.

Андрій Стрілець

1 comment

 1. Юрко

  Спростування брехні першої.
  У порядку денному сесії було не 20, а 18 питань.
  Спростування брехні другої.
  Депутатський корпус Лановецької районної ради нараховує не півсотні, а 54 депутати.
  Спростування брехні третьої.
  Відсутність кворуму на сесії констатував не голова РДА, а засвідчила лічильна комісія шляхом перерахунку депутатів.
  Спростування брехні четвертої.
  Як депутати можуть проголосувати за продовження роботи сесії чи її перенесення, якщо в залі немає кворуму.
  Спростування брехні п’ятої.
  Відповідним проектом рішення ради вирішення окремих питань у міжсесійний період доручалося не голові райдержадміністрації, а голові районної ради. Це звичайна практика і на обласному, і на районному рівнях. Подібне рішення Лановецька районна рада приймала і в минулому скликанні, коли один із лідерів сьогоднішньої опозиції працював на посаді заступника голови ради.
  Спростування брехні шостої.
  Запровадження контрактної форми найму буде здійснюватись з керівниками комунальних установ суворо у відповідності до чинного законодавства України. Приміром, з керівниками комунальних медичних закладів, як це передбачено ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», на підставі подання органу виконавчої влади в галузі охорони здоров’я, після погодження профільною постійною комісіє ради і прийняття відповідного рішення на пленарному засіданні. Все це чітко було роз’яснено депутатам.
  Спростування брехні сьомої.
  На сесії пропонувалося не ділити комунальну центральну районну лікарню, а утворити окрему юридичну особу – комунальний заклад «Лановецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» шляхом виділу з Лановецької комунальної центральної районної лікарні (процедура передбачена положеннями Цивільного й Господарського кодексів України). Мета – розмежування первинної і вторинної ланок медичної допомоги, що повністю відповідає стратегії реформування системи охорони здоров’я в Україні.

Напишіть відгук