Суди почали розглядати ряд позовів за фактом використання українськими компаніями нелегального Програмного Забезчення (ПЗ)  Загальна сума позовів, які подав юридичний представник, склала близько одного мільйона гривень

 Після нещодавньої перемоги в суді проти комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Ужгород», юридичний представник Microsoft подав ще 12 позовів в українські господарські суди. Раніше суд зобов’язав ужгородський аеропорт виплатити Microsoft 66 тис. гривень компенсації. Сьогодні загальна сума позовів, які розглядаються судами, зросла до 1 млн. гривень, повідомили тернопільську інтернет-газету “Про все” у компанії microsoft. Цікаво, про Тернопіль виробники програмного забезпечення не згадують. Йдеться здебільшого лише про аеропорти опального олігарха Коломойського. Разом з тим, друзі журналістів “Про все” з Тернопільської облдержадміністрації, Тернопільської обласної ради, Тернопільської міської ради та інших впливових установ і бізнесових фірм та партій розповіли, що ніякого легального програмного забезпечення не використовується. Навіть для керівництва, не те, щоб рядовим працівникам. Причина банальна – брак коштів. І ще – встановивши легальне програмне забезпечення не можливо з нету скачати і встановити якусь вкрай необхідну, але піратську програму. Тоді за все треба платити. Щокварталу чи щороку. За фотошопи, корали і т.д. А який сенс платити більше?

Більшість компаній, проти яких порушено справи, знаходяться у Дніпропетровській області, серед них такі компанії як «Дніпромотор», «Укрбудпроект ЛТД», «Агропроменерго» та інші.

 

За словами партнера юридичної фірми «Лексфор» Владислава Шаповала, нещодавні зміни в судовій практиці дали правовласникам більше можливостей для захисту своєї інтелектуальної власності. «Тепер правовласник має реальну можливість стягнути компенсацію за незаконне використання програмного забезпечення незалежно від того, чи придбав користувач у подальшому ліцензійні продукти. Для задоволення позову достатньо надати суду належні докази факту порушення авторських прав, наприклад, результати перевірки правоохоронних органів. При цьому доводити розмір завданої шкоди немає необхідності. В результаті правопорушники можуть бути оштрафовані, та їм доведеться заплатити суми в десятки разів більші за вартість ліцензій», – зазначає він.

 

«Ми спостерігаємо позитивну тенденцію до поступової легалізації великих підприємств в Україні. На жаль, цього не можна сказати про малий та середній бізнес. Більшість таких компаній не замислюються над тим, із якими ризиками вони зіштовхуються, використовуючи неліцензійне ПЗ, – підкреслює Юрій Омельченко, керівник департаменту із захисту інтелектуальної власності компанії «Майкрософт Україна». – Піратські програми можуть бути більш уразливими для шкідливих програм, що в результаті може привести до втрати конфіденційної інформації або крадіжки даних, а також до значних фінансових витрат на

відновлення працездатності систем. Крім того, судові процеси, пов’язані з використанням піратських програм, ведуть до втрати довіри партнерів і клієнтів».

За даними дослідження Harrison Group, у компаній, що використовують нелегальне ПЗ, на 73% більше шансів втратити цінну інформацію і на 43% вища ймовірність зіштовхнутися з критичними перебоями в роботі комп’ютерних систем, ніж у тих, що використовують ліцензійні програми.

Нагадаємо, що в жовтні 2012 року господарський суд Закарпатської області зобов’язав комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт Ужгород» виплатити корпорації Microsoft компенсацію за використання неліцензійного програмного забезпечення у розмірі 66 тис. гривень. Це перша справа проти комунального підприємства, рішення в якому прийнято господарським судом на користь Microsoft.

 

Всього у 2012 році судами України щодо порушників авторських прав корпорації Microsoft було винесено 27 обвинувальних вироків. У більшості випадків в якості основної міри покарання суди застосовували штраф у розмірі від 3400 грн. до 34 000 грн. або позбавлення волі від 1 до 3 років умовно, а в якості додаткової міри – конфіскацію з подальшим знищенням всіх матеріальних носіїв контрафактних програм. Посадові особи підприємств також ризикують кріслом – для них закон передбачає покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади на строк до трьох років.

 

Про корпорацію Microsoft

Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.

З 2003 року в Україні працює компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення, а також впровадження і локалізація новітніх технологій на території України.

Додаткову інформацію про компанію та продукти Microsoft можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.

 

Microsoft ® є товарним знаком Microsoft Corporation у США та в інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.

Напишіть відгук