За самовільно облаштований город в Скалі-Подільській штраф 17 гривень за квадратний метр

Поділитися

На численні звернення жителів селища Скала-Подільський Комбінат комунальних підприємств повідомляє,що згідно вимог Водного Кодексу України та “Положення про порядок проектування та експлуатації зон санітарної охорони джерел водопостачання та господарсько-питного призначення” біля артезіанських свердловин створюються зони санітарної охорони (ЗСО), що складаються з трьох поясів.
Зона санітарної охорони з центром у точці забирання води складається із першого поясу — суворого режиму, другого і третього — режимів обмеження. Для водопровідних споруд вона складається з першого поясу і санітарно-захисної смуги, для водоводів передбачають санітарно-захисну смугу.
Перший пояс ЗСО для захищених від забруднення з поверхні землі підземних вод (не менше 30 м від краю водозабору) потрібний для того, щоб запобігати випадковому чи навмисному забрудненню води джерела, а інші пояси і смуги — щоб запобігти несприятливому впливу навколишнього середовища, зумовленому господарською діяльністю людини, на джерело водопостачання.
Встановлені санітарні заходи в ЗСО регламентуються ВБН 46/33-2.5-5-96.
Перший пояс обов’язково повинен мати огородження.
На території першого поясу заборонено всі види будівництва (за винятком основних водопровідних споруд), розміщення житлових, громадських будівель, випускання стічних вод, влаштування городів та садів, випас худоби, тощо.

У другому поясі забороняється забруднення територій нечистотами, гноєм, використання добрив і отрутохімікатів, розміщення складів паливно-мастильних матеріалів, отрутохімікатів, шлакосховищ, кладовищ, полів фільтрації тощо.

Таким чином, суворо заборонено в радіусі 30 метрів від свердловини саджати дерева чи влаштовувати городи(грядки).

Штраф за самовільне влаштування городів згідно рішення сесії Скала-Подільської ради від 09 січня 2013 року становить 17 грн за один квадратний метр незаконно захопленої землі.

Чи запрацює кадастрова система в Україні?

Любомир Гузар – Про свободу