Бажаєте перейти на єдиний податок – не забудьте подати заяву

Поділитися

Юридична особа, яка планує з ІІ кварталу поточного року перейти на спрощену систему оподаткування – повинна подати до органу ДПС відповідну заяву. Зробити це слід не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто, останній день подання такої заяви – 15 березня 2013 року.

Новостворені фізичні особи – підприємці І та ІІ груп також подають  до органу ДПС з місцем реєстрації заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування. Якщо заява подана до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, платниками єдиного податку вони стають з першого числа місяця, наступного за місяцем видачі свідоцтва.

Водночас, новостворені суб’єкти господарювання третьої – шостої групи, які подали відповідну заяву протягом 10 днів з дня державної реєстрації, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Слід зазначити, що разом із заявою суб’єкти господарювання подають до органу ДПС розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Відповідна норма передбачена ст. 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.

 

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Тернопільській області

У Теребовлі обговорять актуальні питання оподаткування

Податкова Тернопільщини видала майже 20 тисяч ключів електронного підпису