111

Вчора у Тернопільському облдрамтеатрі було людно – до міжнародного професійного свята актори презентували музичну комедію «Шалений день або одруження Фігаро». На виставу завітав з керманичів лише мер. Губернатор не прислав навіть гуманітарного заступника Гоча. Напевно, після невдалої сесії облради «зализували» рани. Начальника обласного управління культури Григорія Шергея «сховали» аж в 11 ряду. Сергій Тарашевський також не наважився прийти. Прислав заступника Олега Боберського. На диво, чиновники не мордували глядачів перед прем’єрою. Говорили і роздавали «папірці» після. Хто хотів з глядачів – міг вийти із зали. На пусті грамоти облдержадміністрації працівники театру навіть не виходили на вручення. А хто такі Хоптян чи Тарашевський, щоб  їхньому автографу тішитися? «Прогинаються» чиновники перед кріслами, у яких вони сидять. Поки.

Міський голова, хоч і подарував найменшу корзину з квітами, зате до своїх подяк додав конверти з гонораром. Актори були втішені. Керівник місцевої спілки театральних діячів Андрій Малінович, який того вечора не грав, а тримав кулаки за дружину, привітав колег з … минулорічним ювілеєм. Напевно, розгубився. Зате згодом гратулював Віталія Лугового як виконавця кращої ролі в театрі. Актора нагородили відеокамерою за яскраво втілений образ мірошника Кукси у виставі «Пошилися в дурні».

Про саму прем’єру можна сказати як багато хорошого, так і не дуже. Символічно, що звукорежисер починає виставу перехрещуючись, а «увесь звук» МУЗИЧНОЇ комедії – як з відра. Техніку треба терміново оновлювати в театрі. Питання лишень виникає: для чого тоді ставити музкомедію зараз, коли вся робота акторів, музикантів нівелюється через застаріле обладнання?
Початком прем’єри приємно здивував режисер В’ячеслав Жила. Його ангелик відразу налаштував глядачів на потрібну хвилю. Потерті джинси у акторів тримали з глядачем постійний контакт із сучасністю. Правда, емоції були не настільки, щоб злодюги-політики втікали від сорому із зали. Після перерви Фігаро сказав у джинсах все, що думають про присутніх політиків глядачі. Це була найбільша овація. Тексту.

Напевно, з 11 ряду  це не дуже зрозумів начальник управління культури Григорій Шергей, який після вистави «вішав лапшу» про гастролі театру на півдні Тернопілля. Насправді, це була агіткампанія на користь провладних кандидатів у депутати Юрія Чижмаря і Володимира Бедриківського.
На жаль, тернопільський Фігаро – Сергій Бачик – не став центром всесвіту у виставі, хоч за сценарієм все мало крутитися навколо нього. Таким же ніяким був Керубіно Максима Поповича. Олександр Папуша «на горбі графа» витягнув виставу.

Графиня Розіна (Оксана Малінович) також краще дивилась від подружки Фігаро – Сюзанну (Ольга Скала). Цікаво було б подивитися на гру подружжя Маліновичів – графа і графині.

От приємно радує, бо стабільно висококласну гру демонструє, Микола Бажанов. Суддя у його виконанні просто неперевершений! А в парі з писарем Дубльменом (Віталієм Луговим) вони сприймалися глядачем «на ура».

Загалом вистава викликала двояке враження: як для комунальної установи – постановка добротна, але як для обласного театру – «не було мурашок», «ледь-ледь зачепило», «звичайне розважальне мило» – ділились враженням глядачі з журналістом «Про все».

«Про хореографію можна буде говорити, коли появиться»,- віджартувалась від коментаря колишня поважна танцівниця.6 comments

 1. Звичайна

  Про “мурашки” і ” колишню танцівницю” говорити годі, а коментар до даного перегляду нікудишній, а відтак й негативні відчуття від побаченого. Так не варто, не нищіть те, що ще жевріє. Приємно за Маліновичів,за Лугового- знаю їх.

 2. Глядач

  До чого тут політика???????????? Як чудово працюють актори. Вдячні УСІМ за непросту працю!!!!

 3. Степан

  ніяка вистава. брєд. мікрофони свистять..колоки риплять..танці – як в сільському клубі..дуже аматорсько то все виглядає..таке враження, що артисти лише вміють обслуговувати інтереси влади. дуже мяко описали. треба чіткіше акценти… от чому вони того бомарше вибрали? кишка тонка своє українське! дивився як жила казав, що свої не пишуть…та візьміть класиків і не ганьбіться…та поставте щось за Матіос…Франківчани як показали, вже купу років тернополяни говорять..а місцеві як якісь євнухи чи імпотенти…назвіть громадськості – ось є такі вистави..проголосуйте люди в газетах, інтернеті..за те, щоб хотіли побачити….так ні..совдепія… вони ж за наші кошти такою фігнею страждають… соромно..не має Форгеля..от і все… раніше Сачко був винен..тепер взагалі винного не має..всі якісь бляді-бляді…

  1. Наталія

   Ей, Станіславський!!!!!!!!!!! Не вірю!!!!!!!!!!! А некраще без бл…… Вона не змінює, изменяет ( рус. )

 4. Євгеній Іванович

  Знаю, люблю і вболіваю за цей театр. На жаль виставу не бачив тому, що живу далеко, в іншому місті. Вражає автор статі – а чи має він право на критику, якщо сам виставив тут відвертий брак по відео. Як на мене, то аматор- початківець не позволить собі такі жахливі кадри виставляти в YOU TUBE. Всіх Шевченківців з святом!

 5. Мешканець міста

  Хореографія там не появиться -.тіла не для танцю. Щоб добре танцювати, то треба працювати. І взагалі, коли йдеш у театр, то хочеш побачити професіоналізм у всьому…і мудрість. Чи радують око розкормлені тіла, що самі не знають, що то таке вони танцюють? Чи радують вуха ті “музикальні композиції”, в яких неможливо розібрати слова – один музикальний гуркіт. А чому актори не вивчили слів? Фігаро не раз збивався. Деколи це все нагадувало дешевий кабачок….тільки пива не подавали. Може була їжа для розуму? Крім декількох “засалених” фраз про політику, ніяких тобі “мурашок”. Так що ті джинси не про зв’язок із сучасністю, а про економію бюджету більше натякали. Чи хочеться після такої ПРЕМЄРИ прийти ще раз? Чи друзям порекомендувати? Мабуть не скоро. Прийдеться їм і дальше білети по організаціях розповсюджувати. Жаль..Душа прагне світла…і чистоти. А в театрі цього не знайти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.