Я влаштувалась бухгалтером на фірму, працівники якої, враховуючи специфіку  роботи (ріелтори),  часто роз’їжджають по місту громадським транспортом. Для цього за рахунок фірми ми купляємо декілька проїзних квитків, які працівники беруть, коли є потреба. Товаришка – бухгалтер підказала, що це так-зване додаткове благо і  вартість квитків треба добавляти до зарплати працівників і обкладати податком.  Я не впевнена. Як правильно поступити? (І.Кримська, м. Тернопіль)

Відповідає начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю Тернопільської об’єднаної ДПІ Василь Ілліч Карпа:

Відповідно до  ст.164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання. Але, хочу зазначити, що це не стосується  випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

Тобто, якщо специфіка роботи підприємства вимагає для виконання службових обов’язків переміщення працівників від одного об’єкта до іншого та умовами трудового договору (контракту) або умовами колективного договору передбачено, що юридична особа за власний рахунок придбаває проїзні квитки на проїзд у міському пасажирському транспортні, які персонально не розподіляються між працівниками, а видаються їм у міру потреби для виконання виробничих завдань (у зв’язку зі специфікою роботи), то вартість таких проїзних квитків не буде оподатковуватися податком на доходи фізичних осіб. Це зазначено у пп.«а» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу.

 

 

Напишіть відгук