Україна зробила перший крок до голодомору

Поділитися

Таку думку висловив народний депутат України Михайло Апостол, спілкуючись з журналістом тернопільської інтернет-газети “Про все”.  Для того, щоб перезаключити договір з власниками паїв, фермери мають заплатити 700 гривень за гектар. Державі. На сьогоднішній день на Тернопільщині не зареєстровано жодного договору.

Експерти зазначають про катастрофічне становище у сільськогосподарських товаровиробників, яке спричинене фактично відсутністю можливості державної реєстрації договорів оренди земель сільськогосподарського призначення. Під зривом посівна, оскільки без державної реєстрації такі договори є неукладеними і, відповідно, у сільськогосподарських підприємств відсутня правова підстава для користування земельними ділянками. У зв’язку з цим, народним депутатом від Тернопілля Михайлом Апостолом направлено звернення щодо вжиття необхідних заходів для невідкладного забезпечення державної реєстрації договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Президенту України

Януковичу В.Ф.

 

Прем’єр-міністру України

Азарову М.Я.

 

Міністру аграрної політики та продовольства України

Присяжнюку М.В.

 

Голові Державної реєстраційної служби України

Вороні Д.М.

 

Голові Державного агентства земельних ресурсів України

Тимченку С.М.


Депутатське звернення

 Як Вам відомо, з 01 січня 2013 року змінилася процедура державної реєстрації права оренди земель сільськогосподарського призначення.

Основоположним нормативно-правовим актом у сфері реєстрації права оренди землі є Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», у ст. 4 якого визначено, що обов’язковій державній реєстрації підлягає право оренди земельної ділянки. Новим органом реєстрації права оренди землі є Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) Міністерства юстиції України. Натомість Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагенство) здійснює ведення Державного земельного кадастру, а також його основною функцією є державна реєстрація земельних ділянок.

Таким чином, органи Держземагентства з 01 січня 2013 року не здійснюють реєстраційних дій щодо договорів оренди землі. Проте, державні реєстратори Держземагентства здійснюють реєстрацію земельних ділянок у Державному земельному кадастрі. Відповідно до нової ст. 79-1 Земельного кодексу України (яка також набрала чинності з 01 січня 2013 року) лише попередня реєстрація земельних ділянок у Державному земельному кадастрі дозволяє Укрдержреєстру зареєструвати право оренди на ці земельні ділянки.

Згідно вимог Закону України «Про Державний земельний кадастр» Кабінету Міністрів України необхідно було до 01 січня 2013 року забезпечити створення єдиної інформаційної системи Державного земельного кадастру, здійснити перенесення до неї записів про державну реєстрацію земельних ділянок, зареєстрованих у Державному реєстрі земель. До цього часу механізм взаємодії Укрдержреєстру із Держземагенством так і неврегульований. Укрдержреєстр – новостворений орган, який ще не здійснював державної реєстрації прав на земельні ділянки, тому має нагальну потребу щоденного і повноцінного обміну інформацією із Держземагентством.

Змушений констатувати, що одночасне набрання чинності з 01 січня 2013 року Законів України «Про Державний земельний кадастр» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» у новій редакції для сільськогосподарських підприємств – орендарів земель – не призвело до спрощення процедури державної реєстрації договорів оренди землі. Навпаки, через неврегульовані проблемні питання, протягом перших місяців 2013 року реєстрація таких договорів оренди так і не відбувається.

А без державної реєстрації договори є неукладеними, що унеможливлює використання таких земельних ділянок і як наслідок загрожує зривом посівної компанії 2013 року, що негативно вплине на діяльність сільськогосподарських товаровиробників, на їхнє оподаткування, а отже і наповнення бюджетів всіх рівнів.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 1, 6, 16 Закону України «Про статус народного депутата України» від 17 листопада 1992 року (із змінами та доповненнями), прошу Вас, згідно чинного законодавства України, вжити необхідні заходи для невідкладного забезпечення державної реєстрації договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Про розгляд звернення прошу повідомити мене у порядку і в строки, встановлені ст.16 Закону України «Про статус народного депутата України».
 

З повагою,

народний депутат України                                                                Апостол М.В.                                         

 

Тернопільська Феміда продемонструвала європейські стандарти судочинства

Тепер реально знайти роботу за 1 день!