111

Мої повідомлення про майбутнє гучне відзначення річниці хрещення Київської Русі, за участі московських гостей, під яке планувалося віддати російським церковникам Почаївську лавру, отримують чергові докази. Таким можна вважати інформацію з так званого “таємного” розпорядження Кабміну №76-р від 11 лютого 2013 року, яка нещодавно була оприлюднена народним депутатом Олегом Медуницею.
В цьому розпорядженні йдеться “про деякі питання використання державних капітальних видатків у 2013 році”. Так от, згідно додатку який додається до розпорядження, Тернопільській області виділяється майже на 24 мільйони гривень бюджетних призначень.
Здавалося б можна радіти. Нарешті область отримає додаткові кошти. Закриються деякі соціальні проблеми, отримають допомогу немічні, відремонтується будинки в одиноких пристарілих, матимуть підтримку сироти.  Можна було б… але, як з’ясувалося більша частина цих коштів, а це 15 млн. грн., підуть на зведення двох будинків на 63 квартири у Почаєві.
То виходить, що вже всі проблеми області вирішенні. Всі ситі та довольні, залишилося тільки побудувати будинки для… а для чого власне ці будинки?
Відомо, що Почаївська лавра є оплотом Московського патріархату в західній Україні. Я розумію, що у Віктора Януковича зокрема, та влади загалом, у фаворі московське православ’я. Але ж Україна – світська держава. Це не Пакистан не Іран і не Єгипет – де існують панівні державні релігії, а всі інші дискримінуються. В нас полірелігійне суспільство, тому всі переваги, які надаються якісь окремій релігійній громаді з боку держави відповідно –  є  дискримінацією інших.
Що ж до двох будинків. Щось мені підказує, що це не просто два будинки на 21 квартири кожен. Це буде або готель для VIP-візитерів або будинки для приїжджих – канонічно  московських попів.
Адже відомою є підозрілість російських церковнослужителів до українських колег, в яких вони бачать потенційних відступників. Тому, як свого часу для контролю з управлінням Гетьманщиною Петро І створив Малоросійську колегію, так тепер в Почаєві будуватимуть будинки для Московської духовної окупаційної адміністрації.
Я вже багато разів стверджував, що Почаївська лавра не може належати комусь одному, а є загальним надбанням всього українського народу. Її приватизація однією з релігійних конфесій веде до створення громадського протистояння в суспільстві.
Відтак, якщо уряд втаємничує документи від свого народу то це означає тільки одне – він хоче його обманути, не піднімати пристрасті довкола даного питання раніше часу. Таким чином, цим документом уряд підтверджує мою інформацію про плани приватизації Почаївської лаври московською церквою під святкування 1025-ліття Хрещення Київської Русі.

Степан Барна,  депутат Тернопільської облради

4 comments

 1. Олексій

  Свято-Успенська Почаївська Лавра належала, належить і буде належати канонічній Церкві – Українській Православній Церкві під омофором Блаженнійшого митрополита Володимира!

 2. Андрій

  То місце їй у “канонічній” Рівненській області. Нехай їм платять із “канонічного” бюджету.

 3. Олексій

  Почаївська Лавра живе не на бюджетні кошти, а на наши пожертви і місце її не тільки у Тернопільській чи Рівенській областях , а й у серцях всіх вірян-українців та православних всього світу.

 4. Олексій

  Два будинки будуються тому, що в них будуть переселені жителі інших старих квартирних будинків, що стоять навколо території Лаври та семінарії, були побудовані Лаврою, є власністю Лаври, але були свого часу насильно відібрані в Лаври комуністичною владою. Тепер Лавра хоче повернути собі своє,а людям що там живуть надати добротне житло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.