Громадськість закликає опозицію погодити з нею кандидатуру Київського міського голови

Поділитися
 

25 квітня в інформагентстві «Інтерфакс-Україна» відбувся круглий стіл за участі столичних громадських ініціатив та організацій щодо узгодження кандидатури Київського міського голови від опозиційних сил з київською громадою.

 

Модератор круглого столу, експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко заявив, що київські громадські ініціативи також є суб’єктами муніципальної політики і тому мають право виступати з пропозицією до кандидатури Київського міського голови.

 

«Ми зініціювали Меморандум, в кому прописані принципи та підходи до визначення кандидатури київського мера. В першу чергу кандидати від опозиції мають пройти попередні вибори – праймеріз – під час яких громада визначить найдостойнішого відповідно до його програми щодо виконання принципів місцевого самоврядування в столиці», – каже активіст ініціативи «Збережи старий Київ» Ігор Луценко.

 

У Меморандумі зазначено, що процес узгодження такого кандидата має складатися з таких ступенів:

  висунення політичними партіями та громадськими організаціями власних кандидатур на посаду міського голови;

   презентація кандидатами засадничих принципів муніципальної політики на всеміському громадсько-політичному круглому столі – вічі;

– визначення переліку громадських організацій, які братимуть участь у попередніх виборах кандидата та призначення ними колегії виборників;

   проведення виборів таємним голосуванням названої колегії;

  оприлюднення результатів виборів та спільна заява політичних партій про підтримку названого кандидата та його стратегічного бачення розвитку міста, з одночасним попередженням про те, що інші кандидати «від опозиції», які себе такими оголошують, є самозванцями та діють в інтересах Партії регіонів.

 

Експерт інститут Політичної Освіти Олександр Солонтай в свою чергу завив, що не завжди кандидати, яких висуває опозиція без обговорення з громадськістю, мають той набір якостей і той рівень довіри виборців, що здатний мобілізувати людей на голосування.

 

«Нам не потрібні чергові «політичні флюгери», нам потрібна людина з чітким розумінням того, що і як потрібно робити і яка має відповідний набір моральних якостей, які не дозволять кандидатові стати пристосуванцем», – наголосив О.Солонтай.

 

Голова Українського юридичного товариства Олег Березюк наголосив на необхідності проведення дострокових виборів до Київради, адже після 2 червня нинішній склад ради стає нелегітимним і рішення, які може приймати цей орган самоврядування після 2 червня, будуть незаконними.

 

«Нам треба не допустити, щоб після 2 червня нинішня Київрада проводила свої зібрання в залі засідань в будівлі КМДА», – каже юрист.

 

Громадські активісти незабаром звернуться з даним пакетом пропозицій до парламентської опозиції, на даному ж етапі вони закликають стати на підтримку Меморандуму громадським організаціям. Меморандум вже підтримали окрім активістів вищеозначених структур також Київська ландшафтна ініціатива, яка в свою чергу за анонсувала на суботу на 11-у годину акцію з прибирання Пейзажної Алеї, Молодіжний Націоналістичний Конгрес, ВО «Тризуб» імені Степана Бандери, ГПО «Українська справа».

 

Учасники круглого столу також за анонсували проведення в подальшому подібних заходів як комунікаційних майданчиків з обговорення довкола ситуації в столиці та виборів в місті.

 

Щодо реакції опозиційних політичних сил, то поки, за словами учасників круглого столу, з їх боку поки жодної реакції та зацікавленості не прослідковується.

Нам цікава ваша думка (опитування)

78% тернопільських студентів зізналися,що дають хабарі, а 94% – не довіряє владі