Кайда “наїхав” на Гоча за … пивний бар

Поділитися

Свободівці борються за збереження світових ціностей творів сакрального мистецтва Пінзеля

Зокрема з приводу ситуації, яка склалася навколо розрекламованої виставки легендарного скульптора Іоана-Георга Пінзеля у непристосованій до таких презентацій галереї «ТРЦ «Подоляни» народний депутат України, свободівець Олексій Кайда направив звернення начальнику управління внутрішніх справ України в Тернопільській області генерал-майору міліції Віктору Саку та прокурору області Геннадію Мовчану.

«Згідно висновків експерта Міністерства культури України, генерального директора Львівської Національної галереї, доцента кафедри реставрації Львівської Національної академії мистецтв, голови Асоціації реставраторів Львівщини, заслуженого працівника культури України, члена громадської гуманітарної ради при Президентові України Разінкової-Возницької Лариси, яка 27.04.2013 р. здійснила перевірку відповідно до доручення Міністерства культури України, грубо порушені умови зберігання робіт Іоана-Георга Пінзеля на території торговельно-розважального закладу, що завдає шкоди скульптурам. Роботи великого майстра потребують відповідного збереження. Належних умов для відкриття виставки у ТРЦ «Подоляни» немає, а саме – порушений рівень вологості та температурний режим. Такі умови побутування можуть відбитися на фізичному стані пам’яток» – зауважив Олексій Кайда. Він також додав, що неприпустимо виставляти сакральні твори поруч із пивним баром. За достовірною інформацією у ініціаторів заходу немає необхідних дозволів для транспортування об’єктів культурної спадщини. Всі ці факти свідчать про необхідність проведення термінового розслідування і застосування відповідних заходів реагування.

«За сприяння адміністрації влаштовується захід, який може зруйнувати геніальні твори світового масштабу. Яким чином найвищий орган виконавчої влади в області дозволяє собі таке недбальство?  Висновки експертів чіткі та прозорі – роботи Пінзеля необхідно вилучити з торгового центру. Більше того, працівники культури рекомендують взагалі не виставляти в «Подолянах» творів сакрального мистецтва, оскільки вони є духовною спадщиною, а не наживкою для відвідувачів барів та бутиків» – зазначає з приводу даної ситуації голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» Володимир Стаюра.

Нагадаємо, що за повідомленнями засобів масової інформації, скульптури Іоана-Георга Пінзеля повинні бути виставлені для огляду вже сьогодні, 28.04.2013 р. на другому поверсі торговельно-розважального центру «Подоляни» за адресою: вул. Текстильна, 28ч, м. Тернопіль. Захід відбуватиметься за підтримки голови Тернопільської обласної державної адміністрації Хоптяна В.А., про що свідчать афіші, розміщені у м. Тернополі.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО «Свобода»

Що ми зробили для свободи?

Чергова перемога «Тернопільбуду» як сумлінного платник податків