У Тернопільській загальноосвітній школі № 2 відбувся обласний фінал профорієнтаційного змагально-мотиваційного заходу серед учнівських команд «Час професіонала»

Поділитися

За першість змагалися учнівські 6 команд-переможців відбіркових ігор у районах та м. Тернополі: «Колорит» Озерянської ЗОШ Борщівського р-ну, «Смачні гарячі перці» Бучацької ЗОШ № 3, «Відділ кадрів» Козівської ЗОШ № 2, «Шкільний квартал» Теребовлянської ЗОШ № 1, «Профі» Матвіївського НВК Шумського р-ну, «Кадри» Тернопільської ЗОШ № 2.

Фінал складався із трьох конкурсів: візитка «Ми на професійному старті!», реклама професії і музичний конкурс «Гімн професії».

На сцені ЗОШ № 2 команди показали професії вчителя, водія, фермера, маляра, кухаря, вишивальниці, продавця, механіка, будівельника, сантехніка та ін.

Зокрема, «Смачні гарячі перці» з Бучача заінтригували глядачів цікавою казкою про розумного кухаря, який зумів догодити манірній принцесі звичайним українським борщем з перчинкою та варениками. «Колорит» настільки захопливо представили професію вишивальниці, що усім присутнім захотілося взятися за полотно, голку та кольорові нитки. А от команда «Профі» для реклами обрала професію будівельника. Як справжні робітники, вони були одягнуті в роби та каски, активно використовували кольорові пінопластові цеглинки та інвентар.

– Мій батько – будівельник, тому я багато знаю про робітників, які задіяні на будівництві, бачив як вони працюють, знаю особливості їх роботи – повідомив учасник команди «Профі».

Проте, усіх найбільше вразили виступи команди «Кадри», які під час візитки відтворили ряд різноманітних професій, а потім яскраво та колоритно презентували трудову діяльність фермера.

– Ми обрали саме цю професію, бо вона потрібна у всьому світі. Жодна країна не зможе існувати без людей, які вирощують зернові, овочі та фрукти, без тих, хто займається тваринництвом, переробкою продукції, – сказала одна з учасниць команди. – Ми вважаємо, що дуже цікава професія, тому вирішили усім показати її привабливість, звернути на неї увагу.

Журі, у складі якого були: перший заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА Володимир Долинний; чемпіон світу з фітнесу, директор фітнес-клубу «Максимус», президент федерації бодібілдингу та фітнесу м. Тернополя Віктор Мацикур; чемпіонка світу з жиму штанги лежачи, громадський діяч, президент спортивного клубу «Спорт-клас» Лілія Проць, провідний спеціаліст відділу соціальної роботи Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юрій Чирський, представники служби зайнятості оцінювало знання дітей про різні види професійної діяльності, їх артистичність, почуття гумору, уміння імпровізувати та триматися на сцені, оригінальність мистецтво виконання номерів, вокальні дані, сценічну культуру. Важливими були творчий підхід, повнота висвітлення того чи іншого виду діяльності, позитивний тон та естетичний рівень.

У напруженій, але чесній боротьбі, перше місце виборола команда «Кадри» з Тернополя, на друге місце вийшла команда юних борщівських вишивальниць «Колорит», третіми стали – «Смачні гарячі перці» з Бучача. Переможці були відзначені кубками та цінними подарунками обласної служби зайнятості.

– Нині українська економіка відчуває дефіцит кваліфікованих робітничих кадрів, – зауважила перший заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська. – Роботодавці потребують, наприклад, висококваліфікованих електромонтерів, електрогазозварників, кухарів, ковалів, робітників різних будівельних, сільськогосподарських професій. Отож, обласна служба зайнятості з метою орієнтації молоді саме на робітничі професії проводить у школах уроки реального трудового життя, Дні професійного самовизначення, тренінгові заняття, масові інформаційно-просвітницькі заходи з презентації професій та послуг служби зайнятості, професіографічні екскурсії школярів на ринкоутворюючі підприємства, у професійно-технічні навчальні заклади. Юнаки і дівчата знайомляться з професіограмами, вимогами до того чи іншого фаху. В кожному базовому центрі зайнятості області створені профінформаційні кутки для молоді. В Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості діє консультаційний центр для школярів. 366 шкіл забезпечені профінформаційними стендами та «Барометрами професій». А 576 ЗОШ – програмно-апаратними комплексами «Профорієнтаційний термінал» – своєрідними електронними порадниками щодо вибору юними свого фахового майбутнього. Діють і 11 мобільних центрів професійної орієнтації та 6 мобільних центрів зайнятості.

Допомагають учнівській молоді правильно зорієнтуватися з вибором професійного майбутнього і різні профорієнтаційні ігри, серед яких чільне місце належить грі «Час професіонала», яку обласна служба зайнятості проводить спільно з управлінням освіти та науки облдержадміністрації.

– Такі профорієнтаційні заходи допомагають дітям більше дізнатись про світ професій, до того ж у доступній для юнацтва веселій та ігровій формі, зробити виважений та усвідомлений вибір фаху у майбутньому. Школярі вчаться позитивно ставитись до різних видів праці, враховувати не лише свої бажання, а й можливості та потреби ринку праці, – зазначила Наталя Білоус, керівник учнівської команди «Кадри» з Тернопільської ЗОШ № 2, – Аби показати якусь професію, діти збирають максимум інформації про неї, спілкуються з фахівцями, багато працюють над створенням образу. Суттєвим є й те, що вони розповідають своїм одноліткам зрозумілою для них мовою, в ігровій та жартівливій формі.

 

Мер лише заговорив про “будівельне питання” на сесії, пікетуючий майдан засвистав ініціативу

Володимир Литвин про ситуацію у Тернопільській обласній раді