«Вставай, Україно!»: опозиція згуртувала до 15 тисяч тернополян, які не відреагували на провокації

Поділитися

29 березня у Тернополі відбулась акція «Вставай, Україно!». В урочистому марші від символічної могили воїнам ОУН-УПА до пам’ятника Степану Бандері взяло участь до 10 тисяч осіб (див. відео), а  на мітингу було до 15 тисяч мешканців області (авторитетне видання «Дзеркало тижня» пише про понад 12 тисяч). Правоохоронці  ганебно повідомляють про 1500 учасників на офіційному сайті УМВСУ в Тернопільській області. Журналістам першої тернопільської незалежної інтернет-газети «ПРО ВСЕ» цікаво, чи враховано тут сотню провокаторів, які діяли під захистом хлопців в пагонах?

Тернополяни, які прийшли на акцію, зробили це перш за все для себе, щоб проявити свою громадянську позицію. Хто прийшов і взяв участь в марші – не пошкодував. Люди відчули надзвичайно велике емоційне піднесення від згуртованості, протиставлення антинародній владі, яка просто знущається над українцями останні три роки.Інтернет-газета «ПРО ВСЕ»  намагалась подати матеріал про акцію, не оспівувуючи опозицію, але у той же час відсіяти «інформаційну полову» влади і її провокаторів.

От, для прикладу. Значна частина людей, з якими спілкувались журналісти «ПРО ВСЕ» під час акції «Вставай, Україно!», не підтримують діяльність мера-свободівця Сергія Надала. І навіть відкриття  мітингу мером Тернополя сприйняли лише свистом. Як жартували журналісти, тернополяни могли ж піти й писок набити Надалу за крадіжки землі, препаскудний ремонт доріг (про це говорив сам Тягнибок – див. детальніше  відео). Чого мер поперся на трибуну, якщо не зумів забезпечити у Тернополі умови, щоб люди могли добратися на акцію протесту?!  У місті були суцільні пробки. А чому? Бо дороги не були елементарно прощичені, не посипані. Ще раз запитуємо: якого милого Надал поперся на трибуну? Як кажуть, наглість – друге щастя.

Тернополяни прийшли послухати опозицію, бо не покладають жодних надій на теперішню владу. Чи зможуть опозиціонери щось змінити? Більшість з  опитаних  лише віджартовувалась. «Може ці менше крастимуть,- щиро говорила пенсіонерка з Тернополя Наталя Іванівна, – Може Заставного змусять віддати місту вкрадене, може Надалу буків надають за цей грабунок».

-Опозиціонери хоч в очі не брешуть як ті курви з регіонів- переконував нас пан Василь з Великих Гаїв.

– Ой, всі вони однакові, – підколювали чоловіка жіночки. Ніхто не ображався, люди лише жартували.

Значна частина учасників мітингу очікували на приїзд Віталія Кличка, щоб поскаржитись на невиплату коштів на жовтневих парламентських виборах. Учасники групи «УДАР-кидалово» планували підійти до нього, поставити питання. Натомість приїхав Валентин Наливайченко. У людей навіть відпало бажання про щось говорити, оскільки знають, що він хотів натиснути на журналіста інтернет-газети «ПРО ВСЕ» через Олександра Турчинова. Мовляв, колись кореспондент робив газету бютівцям, то нехай припинить поширювати інформацію про заборгованості. Насправді, якби УДАР розрахувався з людьми по всій Україні, то й ніхто б нічого не писав, не обурювався.


З приємних моментів варто відзначити, що участь в акції взяли як старші люди, так і молодь. Це не була «забава» для пенсіонерів. У колоні люди йшли дружньо, ніби за перемогою, співали патріотичних пісень. Тернополянам не важливо було, очолює колону Тягнибок з Яценюком чи місцеві політики. Зрозуміло, що лідери опозиції не могли розірватися. Вони мусілили виділити час, щоб поспілкуватися з пресою.

Надзвичайно вражаючий ефект мав прихід 10-тисячної колони до «білого дому», де на Тягнибока і Яценюка чекало вже до 5 тисяч людей. Ще протягом пів години люди добігали-доходили на мітинг.

Навіть з фото правоохоронців, яке виставлене на офіційному сайті УМВСУ, в Тернопільській області, вже о 16 годині до пам’ятника Бандері прийшло до 1500 осіб. Виступи розпочались о 17 годині. На майдані ніде було яблуку впасти. Перед трибуною, аж до дороги, люди стояли мов оселедці в бочці – всі хотіли поближче підійти до трибуни, щоб побачити своїх кумирів.

Першим почав промовляти мер Сергій Надал. Хотів заробити бонуси, але люди прикро відгувались на нього. Екс-податківцю вистачило розуму швидко врятуватися, передавши слово Арсенію Яценюку. А про Надала того вечора гуділи всі соцмережі: за гігантські пробки, за непосипані дороги.

Під час мітингу, біля пам’ятнику Степані Бандері, боягузливі провокатори з плакатами проти Надала протестували аж на сходах білого дому. Для фотографії у «ручних ЗМІ». Під сценою ж люди за 30 секунд «змели» Надала.

У ході мітингу добре виголосили промови наші нардепи (прослухати їх промови можна на відео) – сказали по суті і не зловживали часом. Опозиція виглядала єдиною. Люди тішилися від почутого і побаченого. Бо Яценюк, Тягнибок, Деревляний, Кайда і Наливайченко говорили про правдиві речі. Тягнибок розповів про репресії влади на Сході України, Яценюк наголосив, що опозиція добиватиметься відставки Азарова, генпрокурора Пшонки і голови Верховної Ради Рибака. У подальшій перспективі – дострокова відставка Януковича з посади Президента України. Для цього українців запрошують 18 травня приїхати до Києва і сказати своє слово щодо грабунку України нинішньою владою.

Чи збудуться заяви опозиції– покаже час. Але тернополяни отримали надію на краще життя. А це немало у теперішніх злиднях. Люди сподіваються, що Яценюк, Кличко і Тягнибок знайдуть спільну основу і порозуміються.

Прикро вразили журналістів правоохоронці, які фактично допомагали провокаторам. То рожевого зайця- «Сєню» хотіли відпустити, то охороняли провокаторів. Коли ж тернополяни не велись на дурниці запроданців влади, підкинули провокатора, який зірвав голову зайцеві. Люди просто не зважали. Міліціонери хулігана не затримували. «Заєць» спокійно потім спілкувався з правоохоронцями. Коли ж правоохоронці побачили відеокамеру, яка знімає їх, відвели зайця в сторону. Навіть народна охорона колони, яка ходила із синьо-жовтими пов’язками, поставилась байдуже до жіночки, яка координувала дії провокаторів, проводила зайця «дразнити» опозицію.

На тупі вибрики провокаторів «велись» журналісти. Правда, по-приколу. І коли увечері відбулась масова оперативна розсилка журналістам анонімного брєдового фоторепортажу і неграмотного тексту, в якому йшлося, що нібито рожевий кролик очолив колону опозиції у Тернополі, стало зрозуміло, що влада у нас убога-убога з такими ж печерними «антипіарниками». Приємно здивували тернопільські ЗМІ, які не оприлюднювали всю цю маячню.

Поставили ці дурниці лише сайти, які мають нульовий рейтинг, бо створені провідними силами та експертами: якийсь «тернопільський експрес», ternopol.zelen. та сайт тернопільських гарячих новин, який нібито наповнюють новинами працівники прес-служби правоохоронців різних відомств. Звідки такі дані? Так з їхніх профілів відбулось масове вкидання провокативного відео з роздачею грошей двом-трьом особам. У той же час там можна знайти офіційні матеріали тернопільського УМВСУ в Тернопільській області, представлення керівника МНС в Україні, автоаварій на дорогах області з жартівливими розмовами даїшників та операторів тощо.

На відеопровокаціях облич людей, яким платять гроші, переважно не видно. На одному відео оператор заліз аж всередину групи. «Підмонтували» відеолободу зображенням біля свободівської палатки. Якби мітинг був проплачений, то треба було б зазняти для провакації з роздачею грошей усьому особовому складу тернопільської міліції та МНС, а не 2-3 осіб, яким дають по 50 гривень.
На одному з отриманих від анонімних джерел фототорепортажі тернопільські правоохоронці тримають  антинадалівські плакати, а на інших видно, як охороняють протестуючих «противників» опозиції.

На «Хоптян ТБ» виступили лишень нібито експерти, які говорили про 4 тисячі учасників акції. Нічого доброго вони не побачили в акції «Вставай, Україно!», лишень одні недоліки.

Загалом акція опозиції досягла своєї мети, хоч погода й розбушувалась: тисячі тернополя і мешканці області прийшли, опозиція донесла свою інформацію і отримала підтримку. Шкода, що під завісу заходу снігова буря розгулялась так, що наступного дня з тернопільського автовокзалу рейсові автобуси не ходили.

Ну і, звичайно, провокативна машина від влади діяла вкрай ніяк.
На Тернопільщині з початку року відшкодовано півмільйона гривень ПДВ в автоматичному режимі

Іван Стойко: «Катастрофічно падає довіра людей до нинішньої влади»